Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Biberoğlu’ndan Destek ve Eleştiri
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Biberoğlu’ndan Destek ve Eleştiri

Biberoğlu’ndan Destek ve Eleştiri
Mevcut başkan Salih Bayraktar’ı desteklediğini ifade eden Sarıyerli, sevilen işadamı ve başarılı siyasetçi Başar Biberoğlu, kongre arifesinde, eleştirilerde ve uyarılarda bulundu.
05.10.2014 / 11:22


Sarıyer son zamanlarda siyasi an­lamda hareketli bir dönem ya­şıyor. Yerel seçimlerde yaşanan başarısızlığın ardından birileri fatura ödedi ve Sarıyer AK Parti’de seçim sü­reci başladı. Mevcut başkan Salih Bayraktar, AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’dan görevlendirilme yazısını alarak resmen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı olmuştu.

Mevcut başkan Salih Bayraktar’ı des­teklediğini ifade eden Sarıyerli, sevilen işadamı ve başarılı siyasetçi Başar Bi­beroğlu, kongre arifesinde, eleştirilerde ve uyarılarda bulundu. Bazı siyasilerin halka hizmet yerine koltuk sevdasında olduklarını, kendi çıkarlarına imza attıklarını ifade eden Biberoğlu; “AK Parti’nin hızına ayak uyduramayan siyasetçi veya bürokrat görevini bıraksın gitsin” dedi.

Sarıyer’de AK Parti kongreye hazırlanıyor

Kongreye hazırlanan Sarıyer AK Par­ti’de değişik hesaplar yapanlara yer ol­mayacağını ifade eden sevilen işadamı ve siyasetçi Başar Biberoğlu, “Listeye girmek isteyip de giremeyenler olabilir. AK Parti’de şimdi tüm hesaplar artık gelecek vizyonu için yapılmalıdır. Par­ti tabanında belli isimler üzerinde yo­ğunluklar da artmış durumda. Aday­lıklarda kimler nasıl öne çıkacak, nasıl hamleler yapacak hep birlikte görece­ğiz. Ama Sarıyer AK Parti’deki fotoğ­rafa baktığımızda tek hedefi görmeli­yiz. Çatlak seslere, koltuk sevdalılarına fırsat verilmeyecek artık. AK Parti’de herkes, bu milletin hizmetkârıdır.” diye konuştu

Kongre sürecinin başladığını ifade eden Biberoğlu, “makam sahibi olmak, koltuk hevesini yaşamak için, kendi çı­karlarını elde etmek hedefiyle aramıza katılacakları uyarıyorum. Bizim ve ar­kadaşlarımızın büyük çoğunluğunun bu anlamda sıkıntımız yok. Ben kong­rede hiçbir yere aday değilim. Biz ge­nel merkez ne derse, onu yaparız. AK Partiye ve milletimize hizmet için bu­radayız. Sarıyer’de büyük projelerin peşine düş­meliyiz. Halka hizmet ederek gelecek seçimlerden daha güçlü çıkmalıyız. AK Parti olarak Sarıyer’de kavgacı siyaset yapmayacağız. Sarıyer’imizi kucakla­yıcı siyaset yapacağız. Kavgadan hiçbir zaman fayda gelmez. Koltuk sevdalısı, çıkarcı, kavgacı siyasetle Sarıyer zarar görür.” şeklinde konuştu.

Çalışmayan Gidecek

Bürokraside yaşanan hantallığın hat safhada olduğunu ve bundan sıkıntı ya­şandığını da kaydeden Başar Biberoğlu, “Biz siyasetçi arkadaşlarımıza da bü­rokrat arkadaşlarımıza da söylüyoruz. Hızımıza ayak uyduramayan arkadaş­lar kendileri görevini bıraksın gitsin. Biz hızlı hareket etmeye çalışıyoruz, çünkü 2023’e koşuyoruz. Türkiye’nin her il’inin ve ilçesinin 2023 planlama­sı var. Bizde bu planlamayı yapmak zorundayız. Buna ayak uyduramayan siyasetçilerimiz ve kamu çalışanları bi­zim adamımız olamaz. Çalışan bizim adamımızdır. Çalışmayan siyasetçi ve bürokrat istemiyoruz ve aramızdan ayıklayacağız.” ifadesinde bulundu.