Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Yüksel Tutak Geldi Adalet Tecelli Etti
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yüksel Tutak Geldi Adalet Tecelli Etti

Yüksel Tutak Geldi Adalet Tecelli Etti
Sarıyer’deki amatör spor kulüpleri senelerdir adil olmayan bir düzen içerisinde Sarıyer Belediyesi tarafından maddi yardım alıyordu fakat artık bu yardımlar hak eden kulübe hakkettiği kadar verilmek üzere yenilendi.
02.10.2014 / 15:16


Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak, spordan sorumlu oldu­ğu andan itibaren yapmış olduğu ye­niliklere bir yenisini daha ekledi. Sarıyer’de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri her sezon için Sarıyer Belediyesi tarafından maddi yardım alıyor ve bu yardımlar ku­lübün o sene kaç kategoride turnuvalara gireceğine bakmaksızın eşit şekilde yapı­lıyordu. Ortaya çıkan bu haksız pay dağı­lımı amatör spor kulüpleri tarafından da uzun zamandır eleştiriliyordu.

Yüksel Tutak’ın getirmiş olduğu bu yeni sistemde, kulüpler liglere kaç kategori ile katılıyorsa, o kadar maddi yardım alacak şekilde yeniden düzenlendi.

Örn; bir amatör spor kulübü o sene yal­nızca U-15 yaş kategorisiyle liglere katıl­mışsa bin lira alacak, bu hangi kategori olursa olsun değişmeyecek. Eğer bir kulüp o sene 5 kategoride liglere katılırsa beş bin lira maddi destek alacak. Liglere katılım sayısına göre maddi yardım yapılacak. Burada amaçlanan asıl hedef, kulüplerin harcadıkları para kadar maddi yardımda bulunulması olarak göze çarpıyor.

ŞAMPİYONLUKLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yük­sel Tutak’ın amatör spor kulüpleri için hazırlamış olduğu bir diğer uygulama ise başarılı kulüplerin artık ödüllendirilecek olması… Bu sezondan itibaren şampiyon olan amatör spor kulüpleri, belli bir miktar para ile ödüllendirilecekler. Bu yeni sistem Sarıyer’de bir ilk olarak öne çıkarken, ba­şarıya odaklı ödül yönetmeliği hem kulüp yöneticilerini hemde futbolcuları olumlu yönde motive etmesi bekleniyor.