Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Büyükdere Muhtarlığı, Çayırbaşı’na Taşınıyor
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyükdere Muhtarlığı, Çayırbaşı’na Taşınıyor

Büyükdere Muhtarlığı, Çayırbaşı’na Taşınıyor
Ramazan ayında verdiği iftar programıyla yüzlerce vatandaşın aç kalmasıyla gündemi sarsan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı bir kez daha skandal yarattı.
05.09.2014 / 12:49


Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı skandallarına bir yenisi daha ekledi… Ramazan ayında verdiği iftar programıyla yüzlerce vatandaşın aç kalmasıyla gündemi sarsan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı bir kez daha skandal yarattı.

Yazıcı'nın, Muhtarlık binasının daha konforlu ve güzel bir yere taşınması için yaptığı başvurulardan dolayı mecliste kavga çıkmış ve bu olay Sarıyer’de büyük şok etkisi yaratmıştı. Muhtar Ali Yazıcı ve AK Partili Meclis Üyelerinin yumruklaşmasını, salonda bulunan CHP’li meclis üyeleri engellemişti. Bu olayın ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç büyük bir hassasiyet göstererek İBB’yi beklemedi ve Muhtar Yazıcı’nın yoğun talebi üzerine, yeni muhtarlık binasının hazırlanması için talimat verdi.

HALK MUHTARLIĞA GİTMEK İÇİN MİNİBÜS PARASI VERECEK

Yeni Muhtarlık binası, Büyükdere’nin sonunda, Çayırbaşı’nın girişinde yer alan Demirtaş Ceyhun Kütüphanesi’nin içinde bir odada olacak… Bu gelişmenin ardından “Büyükdere insanına daha iyi hizmet etmek için çabalıyorum” diyen Muhtar Ali Yazıcı’ya Büyükdereliler büyük tepki gösteriyor. Büyükdere halkı “Semtin bu kadar uzağına gitmenin ne anlamı vardı. Büyükdere’den minibüse binip muhtarlığın önünde ineceğiz, birde minibüs parası vereceğiz. Bu tam bir skandal… Yaşlısı var, işi acil olanı var, bunları düşünmemek cahillik… Karda, kışta ne yapacağız! Bir kağıt parçası almak için 1 km. yol mu yürüyeceğiz” diye veryansın etti.

BÜYÜKDERELİLER “OY VERDİĞİMİZE PİŞMANIZ” DEDİLER

Yoğun şikayetlerine devam eden Büyükdere halkı “Muhtar Yazıcı, bize hizmet etmek için muhtarlık binasını değiştirmek istediğini söylüyordu fakat görüyoruz ki, kendi rahatını ve konforunu daha çok düşünüyor. Büyükdere Muhtarlığı’nın Çayırbaşı’nda ne işi var! Ali Yazıcı 10 sene Muhtar olabilmek için çalıştı. Bizde en sonunda kendisini bir deneyelim dedik. Fakat göreve geleli 6 ay olmasına rağmen bu kadar kısa sürede bizi kendisine oy verdiğimize pişman etti. Ali Yazıcı’yı tanıyamıyoruz, çok değişti. Maalesef muhtarlık koltuğu ağır geldi taşıyamıyor, hem kendine hemde Büyükdere’ye yazık etti” şeklinde büyük tepki gösterdiler. 


YORUMLAR
TOPRAK ACI SÖYLER: 
""
NAAPMAYA ÇALIŞIYOO BU ADAM BİRİ İZAHH ETSİN TRABZONLU HEMŞERİMİZ DEDİK OY VERDİK BİZİ YOLLARDA YÜRÜTÜP PERİŞAN EDECK
05.09.2014 / 14:19
büyükdereli kardeşin: 
""
ah be ali kardeş muhtarlığı eline yüzüne bulaştırdun.sokakta yürüyüşün bile değişmiş muhtar olunca neye böyle davranıyon sanki kral oldun.muhtarlığın ne işi var cayırda ya bizi oraya yürütünce mutlumu olcan
05.09.2014 / 12:40