Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MECLİS DEĞİL YOL GEÇEN HANI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MECLİS DEĞİL YOL GEÇEN HANI

MECLİS DEĞİL YOL GEÇEN HANI
Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, muhtarlık binası sorunu için AK Partili meclis üyelerini suçlayıcı konuşmada bulununca, meclis üyeleri muhtara vurma teşebbüsünde bulundular.
03.09.2014 / 17:49


Sarıyer Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantısında olay çıktı. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, muhtarlık binası sorununu çözümü için AK Parti’li meclis üyelerini suçlayıcı konuşmada bulununca, meclis üyeleri muhtarın üzerine yürüdü ve vurmaya teşebbüs ettiler. Karşılıklı ağır hakaretlerin edildiği tartışmanın kavgaya dönüşmesini CHP’li meclis üyeleri önledi.

MUHTAR YAZICI KONFORLU VE DAHA ŞIK BİR MUHTARLIK İSTİYOR 

Yerel seçimden sonra Büyükdere Mahallesi’ne ait bir muhtarlığın olmaması sebebiyle kirasını Sarıyer Belediyesi'nin ödediği iddiaa edilen büroda muhtarlık yaparak mahalleye hizmet veren Muhtar Ali Yazıcı daha rahat ve şık bir muhtarlık istediği için meclise gelerek tepki gösterdi. Muhtar Yazıcı mecliste yaşadığı sorunun çözülmesi için grup toplantısı öncesi CHP ve AKP'li meclis üyeleriyle görüştü. Fakat isteği dikkate alınmayınca Ali Yazıcı isyan etti.

Toplantı bitiminde, diğer mahallelerde olduğu gibi Büyükdere’deki parkta kendisine muhtarlık binası yapılmasını istediğini ancak Büyükşehir Belediyesi’nden izin alamadığını belirten Muhtar Ali Yazıcı, “Büyükşehir yetkilileri, beni AK Parti İlçe Başkanına yönlendiriyor. Bir kamu kurumunun yetkilisinin, beni bir siyasi partiye göndermesi doğru değildir. Bu konuda bana yardımcı olmak zorundalar ben halka hizmet veriyorum” diyerek tepki gösterdi.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ ALİ YAZICI'YI SUÇLADILAR: BİZ SENİN HALKA DEĞİL KİME HİZMET VERDİĞİNİ BİLİYORUZ

Ali Yazıcı’nın bu tepkisine, AK Parti’li meclis üyeleri "şov yapma, biz senin halka değil kime hizmet verdiğini iyi biliyoruz" diyerek karşılık verince meclis salonu karıştı.. Bazı meclis üyeleri muhtarın üzerine yürüyüp vurmak istedi, meclis salonunun koridoruna taşan kavgada CHP meclis üyeleri araya girerek yumruklaşmayı önledi.