Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - UYUM VE SAMiMiYET
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UYUM VE SAMiMiYET

UYUM VE SAMiMiYET
Sarıyer’de çok başarılı çalışmalara imza attıklarını anlatan Namık Şişman; “Başarımızın sırrı, uyum ve samimiyettir. Sarıyer halkı bu konuda İstanbul’un diğer semtlerinden hatta ülkemizin birçok ilinde yaşayan vatandaşlarımızdan çok daha şanslılar” dedi.
31.08.2014 / 11:44


Sarıyer’de devlet kurumları ile uyumlu bir ekip faaliyeti yürüttüklerini anlatan, Gençlik Spor Bakanlığı Sarıyer Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Namık Şişman, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve tüm resmi kurumların destek ve katkılarını elde ettiklerini söyledi.

Sarıyer’de çok başarılı çalışmalara imza attıklarını anlatan Namık Şişman; “Başarımızın sırrı, uyum ve samimiyettir. Sarıyer halkı bu konuda İstanbul’un diğer semtlerinden hatta ülkemizin birçok ilinde yaşayan vatandaşlarımızdan çok daha şanslılar” dedi.

600 SPORCUYLA ÇALIŞMA YAPIYORUZ

Sarıyer Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak; “Yaz Spor Okulları” adı altında her yıl 29 Haziran ‘da başlayan ve yıl boyunca süren basketbol, voleybol, karate, judo, atletizm, tenis, boks branşlarında, yaklaşık 600 sporcu ile çalışma yaptıklarını anlatan İlçe Müdürü Namık Şişman, “Bu dallarda kontrollü, disiplinli, sporcuya yakışır nitelikte hizmet veriliyor. Gençlerimize fedakarca hizmet eden değerli antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Futbol branşı özerk bir federasyon olduğu için bu alanda amatörlere destek vermekteyiz. Kurumumuza bağlı tüm stadyum ve futbol sahaları futbolun hizmetinde. Ayrıca onların bakım ve onarımlarını da titizlikle takip ediyoruz. Hiçbir sportif faaliyetten kurumumuz para almamaktadır. Çalıştırıcıların ücretleri ve malzeme giderleri de kurumumuzca karşılanmaktadır. “ diye konuştu.

Sarıyer Bölgesinde çeşitli branşlarda hizmet veren 30’a yakın spor okulu ve kulübünün bulunduğuna dikkat çeken İlçe Müdürü Namık Şişman, “Yılda iki kez bu okullar denetlenmekte faaliyetlerinin sağlıklı yürütülmesi için çaba sarf edilmektedir. Bu arada Türkiye düzeyinde değişik dallarda yapılan resmi müsabakalar da diğer kurumlarla koordineli olarak kurumumuzca yapılmaktadır. İlçemize gelen sporcu, idareci, hakem ve görevlilerin memnun ve sorunsuz ayrılmalarını sağlamak ve ilçemizin adını iyi bir şekilde tanıtabilmek için işbirliği yapıyoruz. Bu konuda ilçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza verdiği destek için teşekkür ediyorum. Konu spor olunca sağ olsun hiçbir kurum yardımını esirgemiyor” diye konuştu. Dünya standartlarında güreş milli takım kamp ve antrenman tesislerinin Sarıyer’de olduğuna dikkat çekerek, güreş sporu ile ilgili Sarıyer’in farklı bir öneminin olduğunu da belirten İlçe Müdürü Namık Şişman, “Mersinli Ahmet Milli Takımlar Kamp ve Eğitim tesisleri dünya standartlarında bir tesis olup, genç ve A Milli takım sporcularımız bu tesislerden faydalanmaktadırlar.

Bilindiği üzere grekoromen güreş milli takımımız da burada kamp yapmaktadır. Kurum olarak ilçemizde kamp yapan milli takımımıza tüm desteğimizi veriyoruz. Halkımız ve resmi kurumlar da burada kalan tüm sporculara elinden gelen desteği veriyor.” Sözlerine yer verdi.


Etiketler: UYUM VE SAMiMiYET