Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Başkan Şükrü Genç’e İlginç Suçlama
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkan Şükrü Genç’e İlginç Suçlama

Başkan Şükrü Genç’e İlginç Suçlama
Sarıyer Belediyesi’nin sosyal yardım projelerinin uygulayıcı müdürlüğü olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, göstermelik birkaç yardımın dışında, Sarıyerli gerçek ihtiyaçlılara yardım etmiyor
28.08.2014 / 17:57


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in titizlikle üzerinde durduğu sosyal yardım projeleri, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan’ın vasat ve başarısız çalışmaları nedeniyle yerine ulaşmıyor.

Sosyal Projeler Kapsamında ihtiyaçlılara nakdi ve gıda yardımında bulunduklarını açıklayan Sarıyer Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan, ailelere bizzat ulaştıklarını yardımları birinci elden hak edenlere ulaştırdıklarını iddia ederken, uygulamada böyle bir çalışma yapmadıkları ortaya çıktı.

Demircan, kendilerine bizzat adresini ulaştırdığımız bedensel engelli ve yardıma muhtaç Ramazan Korkmaz’a dahi yardım elini uzatmadı. Yenigün Gazetesi Muhabirleri, Sarıyer’in çeşitli mahallelerinde yaptığı araştırmada, ihtiyaç sahibi ailelere yardımların ulaşmadığını tespit etti. Yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtılmadığı konusunda bilgiler edinen Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner’in sorularını panik içinde yanıtlayan Nüvit Demircan, ilginç bir şekilde Başkan Genç’i suçladı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner’in kendisine ismini bizzat verdiği ihtiyaç sahibi engelli vatandaşı da örnek vererek ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmamasının gerekçelerini sorduğunda, yardımların bizzat araştırılarak hak edenlere dağıtıldığını, fakat Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla da Sarıyer’deki derneklere paylaştırıldığını, bu nedenle hedeflerini gerçekleştiremediklerini ileri sürdü. Şükrü Genç’in derneklere kontenjan ayırmasının sıkıntı verdiğini ifade eden Nüvit Demircan, bu yüzden gerçek ihtiyaç sahiplerine tam olarak ulaşmakta sıkıntı yaşadıklarını iddia etti.