Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SELAMi UZUN’DAN VEFA DERSi
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SELAMi UZUN’DAN VEFA DERSi

SELAMi UZUN’DAN VEFA DERSi
Siyasetin önde gelen isimlerinden TBMM 22.ve 23. Dönem Sivas Milletvekilli ve 2014 Sarıyer Belediye Başkan A. Adayı Selami Uzun’a Sarıyerlilerin yoğun ilgisi ve desteği devam ediyor.
27.08.2014 / 21:27


Hemşericilik ve partizanlık gözetmeksizin tüm halkı kucaklayan ve onların sorunlarını, dertlerini yerinde dinleyerek çözüm bulmaya çalışan Selami Uzun’a, halkın göstermiş olduğu sevgi ve saygının artarak devam ettiği görülüyor.

İki dönem Sivas milletvekilliği yapan ve görev yaptığı her makamda hemşerilerinin ve mağdurların sorunlarına gösterdiği duyarlılıkla tanınan Selami Uzun’un son dakika aday yapılmaması uzun zaman konuşulmuş ve gündemi meşgul etmişti. Sarıyerli AK Partililer kendi aralarında dertleştiklerinde ise hala Selami Uzun’un aday gösterilmemesinin Sarıyer’de AK Parti’nin çöküşünü hazırladığını konuşuyorlar.

Sarıyer Belediye Başkan adayı olarak önce yeşil ışık yakılıp sonradan değiştirilmesine tepki gösteren Sarıyerli AK Partililer, Selami Uzun’a vefasızlık yapıldığını belirterek büyük tepki göstermişti.

Sarıyerli Sivaslılar da, Selami Uzun’un rant peşinde koşan bazı siyasetçiler tarafından adaylığının son anda engellendiği ve seçimlerde de durumun sandığa yansıdığını her yerde dile getiriyorlar.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE SEÇİM ÇALIŞMASI YAPTI

Tüm bu yaşanan olumsuz gelişmelerin aksine Selami Uzun hem AK Parti’ye hemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir vefa örneği gösterdi. Son yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a oy kazandırmak için Türkiye’nin heryerinde çalışma yaparak hemşehrilerini ve tüm çevresini ikna etmek için yoğun mesai yaptı. Uzun, gerçek bir AK Partili olarak kendi kişisel menfaatlerini hiçe sayarak yalnızca partisine ve liderleriRecep Tayyip Erdoğan’a bağlılığını ve sadakatini bir kez daha göstermiş oldu. Şimdi Sarıyer’de herkes, Selami Uzun’un nasıl kökten bir aile sevgisiyle AK Partiye bağlı olduğunu konuşuyor ve örnek gösteriyor.