Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 4. Levent'ten Hodri Meydan
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4. Levent'ten Hodri Meydan

4. Levent'ten Hodri Meydan
CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce İstanbul il başkanlığı ziyaretinde yine hedefine Kılıçdaroğlu'nu koydu.
23.08.2014 / 17:32


CHP Genel Başkan Adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova İl Başkanı ve partililerin eşlik ettiği İnce, 4.Levent'teki İl Binasının kapısında İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı tarafından karşılandı.

Yaklaşık 15 dakika baş başa görüşen İnce ve Salıcı ardından bir basın açıklaması yaptı.

SALICI'NIN YANINDA İNCE GÖNDERME

Kendilerini CHP'ye yakışır bir nezaketle karşıladıkları için CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı'ya teşekkür eden İnce, konuşmasının devamında, “Benim Genel Başkanlığımda, bundan sonraki Kurultay'a giderken hiçbir il başkanına beni destek açıklaması yaptırmayacağım. Yasak olacak bu" dedi.

SALICI DESTEK AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

Salıcı, CHP İl Başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasını okuyan İl Başkanı olmuştu. İnce'nin bu eleştirisine konuşmasının sonunda yanıt veren Salıcı da, “CHP'nin demokrasi yolunda olduğundan kimsenin şüphesi olmasın. Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen bir il başkanı, diğer genel Başkan adayının yanında basın toplantısında. Bu CHP'nin demokrasi anlayışıdır" diye konuştu.

DELEGELERE BASKI İDDİASI…

Delegelerle ilgilenmenin ayrı, onlara baskı yapmanın ayrı bir şey olduğunu belirten Muharrem İnce, "Baskı kurmak, yakışmaz. Bunlardan vaz geçelim. Partinin yöneticilerini uyarıyorum. Yarın o partiyi birlikte yöneteceğiz. Sonucu belirleyecek olan iddiadır. Sonucu belirleyecek olan umuttur" ifadelerini kullandı.

"GENEL BAŞKANI PARTİ ÜYELERİ SEÇECEK"

Genel başkan olması halinde sonraki genel başkanları, tüm parti üyelerinin oyuyla seçeceklerini söyleyen İnce, Cumhurbaşkanlığı seçiminde dile getirinin Adil yarış yapılmıyor eleştirilerinin CHP Genel Başkan adaylığı yarışı için de geçerli olduğunu söyledi. İnce, “Ey benim Kemal abim. Sen partinin olanaklarını kullanıyorsun. Ben tek başına mücadele ediyorum. Önce kendin demokrat olacaksın. Genel merkezin telefon paralarını cebinizden ödeyeceksiniz bu ay. Herkese telefon açıyorsunuz. Ben ofisten açıyorum, parasını kendim ödüyorum. Önce örnek alacaksınız. Partide örnek olursak, Türkiye'de de insanlar sana inanırlar" diye konuştu.

Üyelerle seçim yapılması durumunda yüzde 80 oy alacağını öne süren İnce, “Ama delegelerle de farklı sonuç çıkmayacağına da inanıyorum“ dedi.

"NEREYE GİTTİ GANDİ KEMAL"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde de bulunan İnce, “2010'da açın kapıları diyordu. Nereye gitti o Gandi? Nereye gitti o yürekli adam. Nereye gitti o devrimci Kemal" diye sordu.

İnce sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bu parti solculuğunu hatırlayacak, bu parti devrimciliğini, Atatürkçülüğünü hatırlayacak. Kurultay kazanmak önemli değil, seçim kazanmak önemli. Önümüzdeki 2 seçimde, CHP'yi birinci parti yapamazsam, Pazartesi sabahı istifa ederim. Ecevit yüzde 42'yi nasıl yaptıysa ben de yapacağım. AKP'yi tarihin çöplüğüne göndermek izin CHP'den yetki istiyorum. ben bu Ampulü söndürürüm."