Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'de 57 Okul Müdüründen 46'sı Görevden Alındı
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'de 57 Okul Müdüründen 46'sı Görevden Alındı

Sarıyer'de 57 Okul Müdüründen 46'sı Görevden Alındı
Hükümetin paralel yapı ile mücadelesi kapsamında yürütülen operasyon neticesinde Sarıyer'de nasibini aldı. Sarıyer'de 57 okul müdüründen 46'sı görevden alındı.
22.08.2014 / 18:23

Hükümetin paralel yapı ile mücadelesi kapsamında yürütülen operasyon neticesinde Sarıyer'de nasibini aldı. Sarıyer'de 57 okul müdüründen 46'sı görevden alındı. Görevden alınan müdürler, başka bir okulda müdür veya müdür yardımcılığı için başvuru yapabilecek görevden alınmalarına ragmen yerlerine başka yöneticiler atanana kadar görevlerine devam edecekler.

75 PUAN ALTINDA ALAN YÖNETİCİLER GÖREVDEN ALINDI

Geçtiğimiz Mart ayında “Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” onaylanarak meclisten geçmişti. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre,4 yılını doldurmuş olan müdürlerin görevden alınması kararı çıkmıştı. Bunun sonucunda 4 yıl görev süresi dolan 16 bin yönetici veli, kıdemli öğretmen ve ilçe milli eğitim müdürlerinin de yer aldığı komisyonun değerlendirmesi sonucunda puana göre görevini sürdürmesi ya da ayrılması konusunda karar verildi. 4 yılı dolduran 16 bin yöneticiden 7 bininin okul komisyonları görevde kalmamasına karar verdi. 75 puan altında alan bu yöneticiler yerlerine yeni biri atanıncaya kadar görevlerini sürdürecekler.

EĞİTİMCİLER ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Görevden alınmalara çok sert tepki gösteren eğitimciler. Sarıyer’de 38 İlköğretim, 15 lise, 5 de Halk Eğitim Müdürlüğü gibi eğitim kurumu olduğunu vurgulayarak "Herkes duyuma göre rastgele görevden alınıyor” şeklinde tepkiler verdiler. Görevden alınan müdürlerin 15 Eylül’den sonra yapılacak atamalarda yeniden atanmak için mülakatlara katılacakları ve yeniden müdür olmak için mücadele edecekleri edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.