Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 3. Havalimanının ismi ne olacak?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

3. Havalimanının ismi ne olacak?

3. Havalimanının ismi ne olacak?
Sarıyer'e yakınlığı ile bilinen 3. Havalimanı'na 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin verileceği ile ilgili, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ilk kez konuştu ve iddiaları doğruladı.
13.08.2014 / 17:32


Sarıyer'e yakınlığı ile bilinen ve Tamamlandığında Türkiye’nin stratejik açıdan çok ciddi bir avantaj yakalayacağı düşünülen 3. Havalimanı'na 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin verileceği ile ilgili, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ilk kez konuştu ve iddiaları doğruladı.

Bakan Elvan, 3. havalimanına 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceği iddialarına ilişkin ilk kez konuştu. “"Bu ülkede istikrar oluşmuşsa, halen güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyorsak, Türkiye olarak rekabet gücümüz artmışsa bunu Başbakanımıza borçluyuz. Millet de zaten bunun karşılığını Başbakanımıza verdi. İnşallah 12. Cumhurbaşkanı olarak görevine başlayacak. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin imarında, bu ülkenin kalkınmasında, çok önemli bir rol oynadı. Millet de zaten bunun cevabını verdi. Dolayısıyla ne yapılsa azdır diye düşünüyorum.” diyen Bakan Elvan, "İsmi havaalanına verilecek mi?" sorusunu “Evet” diye cevapladı.