Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YSK'dan Flaş Açıklama
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YSK'dan Flaş Açıklama

YSK'dan Flaş Açıklama
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
11.08.2014 / 00:45


Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Geçici ilk sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nun 4. maddesi gereğince geçerli oyların salt çoğunluğunu Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı anlaşılmaktadır" dedi.

Güven, düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Seçimin sonuçlandığını, YSK tarafından yarın geçici sonuçların açıklanacağını hatırlatan Güven, şu an itibariyle sistemden oyların yaklaşık yüzde 99'unun alındığını belirtti.55 milyon 189 bin seçmenin bulunduğu sandık sonuçlarının sisteme girildiğini ve siyasi partilerle paylaşıldığını anlatan Güven, sisteme girilmeyen sandık seçmen sayısının sonucu değiştirmeyeceğini kaydetti.

Sadi Güven, ilk sonuçlara göre bu aşamada ikinci tur için oy pusulası bastırılmamasına ve yurt dışında ikinci tur hazırlığı yapılmamasına da karar verdiklerini bildirdi.

Seçimlerin sağlıklı şekilde sonuçlandığını belirten Güven, seçimlerde görev yapan personel, siyasi partiler ile yardımlarından dolayı güvenlik personeline teşekkür etti.

Seçimin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Güven, katılım oranına ilişkin rakamları yarın açıklayacaklarını söyledi.

Sarıyer’de ise MHP ve CHP’nin ortak adayı Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, %52.12 oy alırken Recep Tayyip Erdoğan, %42,33, Selahattin Demirtaş ise %5,54 oy olarak kaydedildi resmi olmayan kesin sonuçlara göre.