Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İstinye’den Soma’ya Gönül Köprüsü
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İstinye’den Soma’ya Gönül Köprüsü

İstinye’den Soma’ya Gönül Köprüsü
Soma’da yaşanan maden kazasının unutulmaması için yola çıkan eski milli sporcu Nurkan Arkış, alkışlarla Soma’ya uğurlandı.
05.08.2014 / 20:42
Sarıyer Belediyesi’nin katkıları ile Soma’da yaşanan maden kazasının unutulmaması için yola çıkan eski milli sporcu Nurkan Arkış, alkışlarla Soma’ya uğurlandı. İstinye’de düzenlenen uğurlama törenine katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Nurkan Arkış’a önünde ve arkasında “Yanan kömür değil bizdik” ve “Sarıyer’den Soma’ya gönül köprüsü” yazılı tişörtü giydirdi. İstinye ile Soma arasında toplamda 650 kilometre pedal çevirecek olan Nurkan Arkış, alkışlarla uğurlanırken, sağ salim dönmesi için arkasından su döküldü.Soma’da yaşanan maden kazasının unutulmaması için farkındalık yaratmak amacıyla yola çıkan Nurkan Arkış’ı uğurlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’den Soma’ya oluşan gönül köprüsünün devamlılığını sağlayacaklarını belirtirken, “Bu yaptığınız en anlamlı spor olsa gerek. Buradan sizin aracılığınızla Soma’ya bir mesaj göndermek istiyorum. Soma’da yaşanan maden kazasının unutulmaması için devamlılığını sağlayacağız. Soma’yı hiç unutmayacağız. 3 gün git, geri gel, Soma bitti yok. Bu arada başından beri Soma’nın adını kullanıp, içinde hiç olmayanlara buradan bir mesaj olsun. Yolunuz açık olsun” dedi.1974 yılından bu yana bisiklet sporu ile uğraşan ve Soma yolculuğu için 2 ay süresince antrenman yaptığını ifade eden Eski Milli Sporcu Nurkan Arkış, “İstinye’den Soma’ya hareket etmek bana nasip oldu. Bana bu yolculuğumda destek olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

7 Ağustos Perşembe günü Soma’ya ulaşacak ve 11 Ağustos’ta İstinye’ye dönecek olan Nurkan Arkış’ı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyesi Salih Akıncı ve Mustafa Bozkır, İstinye Mahallesi Muhtarı Recep Alkan, İstinyeliler Derneği üyeleri uğurladı.