Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne <br/>Açık Mektup <br/>Uyuşturucu ve Fuhuş Mekanını <br/>Görmüyor Musunuz?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne
Açık Mektup
Uyuşturucu ve Fuhuş Mekanını
Görmüyor Musunuz?

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne <br/>Açık Mektup <br/>Uyuşturucu ve Fuhuş Mekanını <br/>Görmüyor Musunuz?
Büyükdere Sarıyer Belediyesi ek hizmet binasının arkasında bulunan alan fuhuş yapanların ve uyuşturucu kullananların mekanı oldu.
26.07.2014 / 15:17


Büyükdere itfaiye sokağında, Sarıyer Belediyesi ek hizmet binasının arkasında bulunan alan fuhuş yapanların ve uyuşturucu kullananların mekanı oldu.Sarıyer Belediyesi’nin ek hizmet binasının arkasında kalan ve çok aktif kullanılmayan kırsal alan, ıssız ve sahipsizlikten dolayı, fuhuş yapanların, uyuşturucu kullanıcıların ve başıboş hayvanların mekanı haline geldi.

Sarıyer Emniyet Müdürlüğünün bilgilendirilmelerine rağmen ilgilenmediklerini ileri süren Sarıyerliler, “Polisler ihbar edilen zamanlarda gelmiyor. Bu alanı işgal eden uyuşturucu kullanıcıları ve fuhuş yapanlar varken polis gelmiyor, boş olduğu zamanlarda geliyor. İhbarla ilgilenmiyor ve kayıtsız kalıyorlar. Buraya kesinlikle sivil polisler görevlendirilmeli. 1 ay boyunca burası takip altına alınsa, fuhuş yapanlardan ve uyuşturucu içenlerin pisliklerinden kurtulacağız” diye tepki gösterdiler.BÜYÜKDERE MUHTARI ALİ YAZICI, BU OLAYA NEDEN
DUYARSIZ KALIYOR?

Fuhuş yapanların, uyuşturucu kullanıcılarının ve başıboş hayvanların mekanı haline gelen alanla ilgili Sarıyer Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı’ya da müracaat ettiklerini ve Muhtar Ali Yazıcı’nın olayla ilgileneceğini söylemesine rağmen ilgisiz kaldığını da belirten Sarıyerliler muhtara da oldukça kızgınlar.

Issız alanın kontrol altına alınmasını isteyerek duruma tepki gösteren vatandaşlar; “Uyuşturucu ve madde bağımlılarının hızla artış gösterdiği son dönemlerde, Sarıyer Belediyesi ek hizmet binasının arkasında bulunan alanın madde bağımlılarının barınağı haline geldiğini belirttiler “İlçe merkezinde böyle bir alanın kendi kaderine terk edilmesi bizleri üzüyor. Bu alanın kontrol edilememesi, fuhuş yapanların, insan sağlığına zarar veren madde kullanıcılarının merkezi haline getirilmesi vicdanları sızlatıyor. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya’nın biran önce bu soruna çözüm bularak alanı ıslah etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandılar.