Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Büyük Ustadan Büyük Yatırımlar
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyük Ustadan Büyük Yatırımlar

Büyük Ustadan Büyük Yatırımlar
Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi, kompleksinde hem bir inşaat mühendisi hem de bir belediye başkanı olarak Şükrü Genç’in imzası var.
24.07.2014 / 22:50


Sarıyer Belediyesi’nin kalıcı yatırım projelerinin ikincisi olan yeni Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” tıpkı Ana Hizmet Binası yapımında olduğu gibi yeşil ve engelsiz bina kriterleriyle inşa ediliyor. “Sarıyer Belediyesi Hizmet Binasında olduğu gibi “Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” kompleksinde de hem bir inşaat mühendisi hem de bir belediye başkanı olarak Şükrü Genç’in imzası var. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Ekibi ile birlikte imza attığı her iki kompleks, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Gökhan Zeybek’e emanet.Sarıyer, yıllardan beri özlemini çektiği Evlendirme Dairesi’ne ve yeni Kültür binasını da içeren komplekse yakında kavuşuyor. Mimar Gökhan Zeybek’in koordinatörlüğünde devam eden ve Derbent Mahallesi’nde 5 bin 437 metrekare alan üzerinde inşa edilen Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nin yapımında sona gelindi. Derbent Mahallesi girişindeki, Darüşşafaka Metro istasyonu üzerinde yer alan kompleks sayesinde muhteşem bir çevre düzenlemesi de gerçekleşiyor. Yeni yapılan “Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” tüm İstanbul’a hizmet verecek.Sarıyer Belediyesi’nin kalıcı yatırım projelerinin ikincisi olan yeni “Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” tıpkı Ana Hizmet Binası yapımında olduğu gibi yeşil ve engelsiz bina kriterleriyle inşa ediliyor.

“Sarıyer Belediyesi Hizmet Binasında” olduğu gibi “Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” kompleksinde de hem bir inşaat mühendisi hem de bir belediye başkanı olarak Şükrü Genç’in imzası var.

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Ekibi ile birlikte imza attığı her iki kompleks CHP İstanbul Büyükşehir Belediye ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Gökhan Zeybek’e emanet.

Sarıyer, yıllardan beri özlemini çektiği Evlendirme Dairesi’ne ve yeni Kültür binasını da içeren binasına yakında kavuşuyor.

Mimar Gökhan Zeybek’in koordinatörlüğünde devam eden ve Sarıyer İlçesi İstinye Mahallesinde 5 bin 437 metrekare alan üzerinde inşa edilen Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nin yapımında sona gelindi.

Derbent Mahallesi girişindeki, Darüşşafaka Metro istasyonu üzerinde yer alan kompleks sayesinde muhteşem bir çevre düzenlemesi de gerçekleşiyor.Yeni yapılan “Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” tüm İstanbul’a hizmet verecek.

Sarıyer merkezinde halen faaliyette bulunan ve ihtiyaca yeterince cevap veremeyen evlendirme salonu yerine, Sarıyer’e yakışan görkemli evlendirme dairesi ile sadece Sarıyerliler değil İstanbul’da yaşayan tüm vatandaşlar faydalanabilecek.

Aynı zamanda Kültür ve kongre merkezi olarak ta hizmet verecek olan bina Daruşşafaka Metrosu üzerindeki konumu ile ulaşım ve otopark açısından da oldukça elverişli imkan sunuyor.

360 kişilik koltuk kapasiteli nikah salonu, VIP nikah Salonu ve Kokteyl holleri, 360 kişilik Yemekli Nikah (Balo) Salonu ile hizmet verecek olan binanın inşaatı tamamlanmak ve hizmete açılmak üzere.

“Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi” projesinde engelliler için hiçbir engeli bulunmayan bir bina olarak tescil edilmesi ve sertifikalandırılması için gerekli proje tasarım kriterleri uygulanıyor.

ENGELSİZ BİNA

“Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi,” projesinde engelliler için hiçbir engeli bulunmayan bir bina olarak tescil edilmesi ve sertifikalandırılması için gerekli proje tasarım kriterleri uygulanıyor.

KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK DA HİZMET VERECEK

• 360 kişi koltuk kapasiteli Nikah salonu,

• VIP nikah Salonu ve Kokteyl holleri,

• 360 kişilik Yemekli Nikah ( Balo ) Salonu,

Hacimleri, yalnız nikah işlemi ve kutlamalara hizmet vermek amaçlı olmayıp, konu salonlar olası kültürel – sosyal etkinlikler ve özellikle metro erişimi sayesinde çok kolay erişimin sağlanmış olduğu konumuyla olası seminerler ve eğitim faaliyetlerine uygun mekan ve hizmet verilmesi amacıyla da halkımıza hizmet verecek.

Büyük Usta Sarıyer Belediye Baş­kanı Şükrü Genç sözünü tuttu. Sarıyer Belediyesi, Sarıyer’e kalıcı hizmetler sunmaya devam ediyor. Halihazırda 13 ayrı binada hizmet veren Sarıyer Belediyesi yeni hizmet binası­nın yapımı hızla sürüyor. Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi, iddialı bir şekilde inşa ediliyor.

İnşaat Mühendisi olan Belediye Başka­nı Şükrü Genç’in hem bir inşaat mühendisi hem de bir belediye başkanı olarak ekibi ile birlikte imza attığı Sarıyer Belediyesi Hizmet Binasının tamamlanmasında mutlu sona az kaldı. CHP İstanbul Büyükşehir ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Bele­diye Başkan Yardımcısı Mimar Gökhan Zeybek’in koordinatörlüğünde yapımı devam eden Dünyanın yeşil sertifikalı ilk kamu hizmet binası olan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binasının yapımı hızla sürüyor.

Dünyanın en önemli sertifika kuruluş­larının getirdiği standartların uygulandığı inşaatta, İnşaat Mühendisi olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in öngördüğü yapım ve kullanım özellikleri de uygu­lanıyor. Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası - Kültür Merkezi ve Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve İstanbul Boğazı ilişkili her şeyi kapsayan sunumların yapılacağı DEMOPARK ‘ı da içerecek olan, BREE­AM (BRE’s Environmental Assessment Method) sertifikalı – Yeşil ve Engelsiz Erişim özelliklerine sahip.

Türkiye’nin ve dünyanın ilk “Yeşil Bina” sertifikasına sahip kamu binası olacak olan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nde, bu konudaki dünyanın en önemli sertifika kuruluşlarının getirdiği standartları uygulanıyor. Ayrıca bu stan­dartlara ek olarak İnşaat Mühendisi olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in öngördüğü yapım ve kullanım özellikleri de uygulanıyor. Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Kompleksi Ana Hizmet Binası ( A Blok ) – Kültür Merkezi ( B Blok ) – Demopark’ı da terasında bulun­duran Sürdürülebilir kentsel altyapı – yaşam – yenilenebilir enerji sistemleri ilişkili cazibe merkezi olma özellikli C Blok dahil, Toplam 86 500 m2 inşaat alanına sahip. Kompleks, Sarıyer Belediyesi tarafınca yapılacak işler de dahil yaklaşık 50 milyon Dolar’a mal olacak. Üç bloktan oluşacak olan hizmet binasının hızla tamamlanma­ya çalışıldığını anlatan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu bina için en başta düşünce, tasarım ve proje olarak; hafriyat başta olmak üzere bu aşamaya kadar emek verenlere ve kurdeleyi keseceğimiz güne kadar ter dökecek herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Böyle bir projeye hem bir inşaat mühendisi hem de bir belediye başkanı olarak ekibi ile birlikte imza atmaktan gurur duydu­ğunu ifade eden Başkan Genç, “inşaat sahalarının en önemli konusu güvenliktir. Burada görev yapacak tüm personelin ayağına bir çivi bile batmaması en büyük dileğimdir. Bizler bu konuda tüm önlemlerimizi alıyoruz.” diye konuştu.

İnşaat süresi içerisinde dahi elektrik enerjisinin büyük bir kısmını Rüzgar ve Güneş enerjilerinden yararlanarak kendisi üretiyor. Ayrıca İSKİ suyu ile sulanan alanlar kuru­lacak bir sistemle toplanan yağmur suyu ile sulanacak.

DÜNYADA İLK YEŞİL KAMU BİNASI

Yapımı tamamlandığında tüm dünya­da geçerli “Yeşil Bina” sertifikası verme hakkına sahip olan iki kuruluştan biri olan BREEAM Sertifikası’na sahip ilk kamu (ofis) binası olacak olan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nin bu sertifikaya sahip olması için titiz bir şekilde denetlenecek. Bu amaca yönelik olarak Ye­şil Bina Sertifikasyonu çalışmaları, merkezi Londra’ da bulunan BREEAM (BRE’s En­vironmental Assessment Method) kuruluşu adına İTÜ tarafından görevlendirilen Dr. Deniz Artan İlter ve belediyemiz Bünyesin­de – uzman danışmanlarımızın da katı­lımları ile oluşturulmuş olan PYE - Proje Yönetim Ekibimiz tarafından yürütülüyor.

BREEAM sertifikasyon sisteminin uygulanmasıyla; sürdürülebilir enerji performansı ve geri dönüşümlü malzeme kullanımı ile birçok önemli kazanımlar gerçekleşiyor. “Yeşil bina”, birçok soruna çözüm getiren, içerisinde yaşayan ve çalı­şanların sağlık ve memnuniyet seviyelerini ön planda tutarak tasarlanmış, enerjinin ve suyun daha verimli kullanıldığı, atık seviye­si en aza indirgenerek geri dönüşüme önem verilen, inşa edilirken üretimi ve uygulan­ması aşamalarında çevreyi ve ekosistemi en az etkileyen malzemelerin kullanıldığı bir bina olacak.

Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nde;

• Daha iyi iç mekan kalitesi,

• Daha verimli enerji & su kullanımı,

• Geliştirilmiş ve daha verimli olacak bir çalışma ortamı,

• Arttırılmış gün ışığı alımı ile aydınlat­ma enerjisinde önemli tasarruflar,

• Çalışma düzeninde üretkenlik artışı,

• Personel ilişkilerinde ve iş hizmet kalitesinde artış,

• Hastalığa yakalanma oranlarında düşüş,

• Kullanım ve işletme maliyetlerinde de önemli düşüşler,

• Altyapı hizmetlerinde minimum düzey,

• % 8-9 daha az operasyon maliyeti,

• % 7,5 binanın değerinde artış,

• % 3,5 kiralarda artış,

• % 3,5 doluluk oranında artış sağla­yacak.Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nin tasarımı, yapımı ve kullanımı süreçlerin­de su tasarrufu ve su kullanım verimliliğine azami ölçüde özen gösterilecek.

ENGELSİZ BİNA

“Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi” proje­sinde engelliler için hiçbir engeli bulunmayan bir bina olarak tescil edilmesi ve sertifikalandırılması için gerekli proje tasarım kriterleri uygulanıyor.