Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ÜLKÜ OCAKLARI <p>Uyuşturucuya savaş açtı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÜLKÜ OCAKLARI

Uyuşturucuya savaş açtı

ÜLKÜ OCAKLARI <p>Uyuşturucuya savaş açtı
Çağımızın baş belası uyuşturucu gün geçtikçe gençliği etkisi altına alırken Ülkü Ocakları da gençliği bilinçlendirme ve uyuşturucu ile mücadele çalışmaları başlattı.
22.07.2014 / 09:55


Sarıyer Ülkü Ocakları’ndan Uyuşturucu ile Mücadele Gönül Seferberliği... Son günlerde yaygınlaşan ve küçük yaşlardaki çocukların dahi kullanmaya başladığı Bonzai için savaş başlatıldı.

Çağımızın baş belası uyuşturucu gün geçtikçe gençliği etkisi altına alırken Ülkü Ocakları da gençliği bilinçlendirme ve uyuşturucu ile mücadele çalışmaları başlattı.

Sarıyerlileri “Uyuşturucu ile Mücadele Gönül Seferberliği” kampanyasını desteklemeye davet eden Sarıyer Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Arda, “Uyuşturucuya verilen her genç kaybedilmiş bir vatandır. Damarlarınızdaki Asil Kanı uyuşturucuyla kirletmeyin” temalı bir çalışma ile gençlerin uyuşturucu tuzağına düşmesini engellemeyi hedeflediklerini söyledi.

Bir yıldan bu yana “Uyuşturucu ile Mücadele” çalışmaları yaptıklarına da dikkat çeken Mesut Arda, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı, Müftülük Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları ile de irtibatlı olarak kampanyalarını sürdürdüklerini ifade eden Mesut Arda, “Yarın çok geç olmadan bugün bir şeyler yapalım, hep birlikte el ele geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkalım” dedi.“Uyuşturucu ile Mücadele Gönül Seferberliği”nde tüm kesimleri yanlarında görmek istediklerini ifade eden Sarıyer Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Arda imzasıyla Ülkü Ocaklarından yapılan basın açıklaması şöyle;

“Sarıyer Ülkü Ocakları olarak yaklaşık 1 yıl önce, “Uyuşturucuya Kurban Verilen Her Genç Kaybedilmiş Bir Vatandır. Damarlarınızdaki Asil Kanı Uyuşturucu Kirletmeyin.” temalı bir çalışma başlattık.

Bu Çalışma kapsamında, tüm mahallelerimizde pankart ve afişleme yaptık. Sarıyer - Beşiktaş hattında çalışan tüm minibüslere bu afişlerden astık. Bir yıl boyunca gençlerimize uyuşturucunun zararları hakkında bilgilendirici eğitim seminerleri düzenledik. Yetkililerin dikkatine sunulmak üzere uyuşturucuyla mücadele konusunda bir mektup hazırladık.

Bu mektubu Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü,İlçe Spor Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Müftülük başta olmak üzere muhtarlarımıza, okul müdürlerimize ve tüm resmi kurumlara gönderdik.

Mektupta özet olarak uyuşturucu kullanımındaki artışı ve uyuşturucu temininin çok kolay olduğunu ve uyuşturucuya başlayanların 14 - 15 yaşlara kadar gerilediğine vurgu yaptık, Çözüm olarak; Kaymakam Ömer KARAMAN bey’in öncülüğünde ivedilikle “Uyuşturucu ile Mücadele” komisyonu kurulmasını rica ettik.

Tüm bu çalışmalarımız ve gayretlerimiz Sarıyer’de ses getirdi. Toplumun her kesiminden teşekkür ve takdir topladık. Artık tüm Sarıyerliler meseleye sahip çıkıyor. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesinde konuyla ilgili bir komisyon kurulduğunu öğrendik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak gazeteniz aracılığıyla her türlü katkıya hazır olduğumuzu bildirmek istiyorum. Bu vesileyle emeği geçen herkese bu mücadele de bende varım diyen tüm Sarıyerlilere teşekkür ediyorum.”