Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MUHTARDAN İFTAR SKANDALI
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUHTARDAN İFTAR SKANDALI

MUHTARDAN İFTAR SKANDALI
Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı tarafından davet edildikleri iftar programına katılan Büyükdereliler iftarda aç kaldı.
21.07.2014 / 22:07


400 kişiye iftar vereceğini ilan eden fakat 200 kişilik yemek hazırlatan Sarıyer Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı, Büyükdere halkını iftarda aç bıraktı...

Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı’nın organize ettiği iftarda yapılan yanlış planlama vatandaşları zor durumda bıraktı. İftarın gerçekleştirildiği Büyükdere Mahallesi’ndeki alana gelen vatandaşlar yemeğin bitmesi nedeniyle aç kaldı.

BÜYÜKDERELİLER ORUCUNU AÇAMADI

Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı, 400 kişilik iftar vereceğini ilan etti. İftara 250 kişi katıldı. Fakat 200 kişilik yemek hazırlandığı için iftara katılanlardan 50 kişi yemeğini alamadı. Bazı vatandaşlar ezan okunmasına rağmen orucunu açamadı.

İFTAR YEMEĞİ YETMEDİ

Ezan okunduğu esnada yemek sırasında olan vatandaşlar, ilerleyen dakikalarda kötü bir sürpriz ile karşı karşıya kaldı. Çünkü 200 kişi için hazırlanan yemek, kısa bir sürede tükenince davete gelenlere yetmedi ve vatandaşların bazıları aç kaldı.

Aç kalan vatandaşlara çevre esnafı su ve yemek verdi ve vatandaşlar sokakta bir yudum su ile orucunu açarak evlerine döndü.

BU NASIL ORGANİZASYON!

Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı tarafından davet edildikleri iftar programına katılan ve sadece çorba ile oruçlarını açmak zorunda bırakılan bazı vatandaşlar, iftar yemeği için evinin yolunu tutarken kimileri de, oruçlarını meydanda suyla açmayı tercih etti.

Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı tarafından, mağdur edildiklerini ve aç kaldıklarını dile getiren Büyükdereliler, “Madem organizasyonu yapamadın iftar programını iptal et… Bizleri böyle perişan etmeye kimsenin hakkı yok” diye tepki gösterdiler.