Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyerliler İftar Sofralarında Buluşuyor
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyerliler İftar Sofralarında Buluşuyor

Sarıyerliler İftar Sofralarında Buluşuyor
Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı süresince her gün bir mahallede kurulan iftar sofralarıyla Sarıyerliler iftar sofralarında buluşuyor.
06.07.2014 / 02:23


Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı süresince her gün bir mahallede kurulan iftar sofrası bu kez İstinye Semt Evi bahçesindeydi.Semt Evi bahçesinde bir arada oruçlarını açan vatandaşlara her zaman olduğu gibi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’de eşlik etti. Ney eşliğinde sunulan tasavvuf müziği ve her zaman olduğu gibi porselen tabaklarla servis edilen iftar yemeği, oruçlarını bir arada açmak için toplanan Sarıyerlilere güzel bir Ramazan akşamı yaşattı.Başkan Genç: Asfalt dökmek kolay, gelin hep birlikte çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlayalım.

İstinye Mahalle Muhtarı Recep Alkan’ın teşekkür konuşmasının ardından mikrofona gelen Başkan Genç, oruç tutmanın bir hizmet olduğunu belirterek herkesin hizmetinin hayırlı olması dileğiyle sözlerine başladı. Belediye olarak asfalt dökmek, yol yapmak, çöp toplamak gibi konulara değil yarınları ilgilendiren sorunları çözmek için çalıştıklarını belirten Genç; “Asfalt döküyoruz, çöp topluyoruz, yol yapıyoruz. Bunlar kolay, bizim asıl çalışma alanımız halk ve çocuklarımızın geleceğidir” dedi.

Özellikle Sarıyerli ailelerden çocukları tehdit eden uyuşturucu belası konusunda iş birliği istedi. Konuşmasının ardından vatandaşlarla kucaklaşan ve beraber hatıra fotoğrafı çektiren Genç daha sonra İstinye eski tersane alanına giderek etkinlik alanını dolaştı halkla sohbet etti.İstinye, iki ayrı konserle şenlendi

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde İstinye eski tersane alanında sahne alan Gözde Anıl ve Recep Alper Çevirel, alanı dolduran Sarıyerlilere müzik ziyafeti sundu.Gözde Anıl’ın seslendirdiği Türkülerle halay çeken yurttaşlar, Recep Alper Çevirel’in semazen eşliğinde söylediği ilahiler ve sanat müziği eserleriyle müziğe doydu.