Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tarabya'da 300 Bin Liralık Banka Soygunu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarabya'da 300 Bin Liralık Banka Soygunu

Tarabya'da 300 Bin Liralık Banka Soygunu
Tarabya'da, bir banka şubesine gelen soyguncu, silah zoruyla yaklaşık 300 bin lira tutarında döviz ve TL'yi aldı ve kaçtı.
27.06.2014 / 20:50


Tarabya'da, bir banka şubesine gelen soyguncu, silah zoruyla yaklaşık 300 bin lira tutarında döviz ve TL'yi aldı ve kaçtı.

BANKA ŞUBESİNİN KAPANMASINA YAKIN BİR SAATTE SOYGUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Olay, saat 17.00 sıralarında, Tarabya Haydar Aliyev Caddesi üzerindeki bir banka şubesinde meydana geldi. Banka şubesinin kapanmasına yakın saatte, ATM'ye gelerek işlem yapıyor görünümü veren 30-35 yaşlarındaki kahverengi şapkalı, mavi tişörtlü, kot pantolonlu soyguncu kısa bir süre sonra bankaya girdi. Güvenlik görevlisinin yanına yaklaşan soyguncu, belindeki tabancayı çıkararak yere yatmasını söyledi. Güvenlik görevlisini etkisiz hale getiren kimliği henüz belirlenemeyen soyguncu, cebinden çıkardığı siyah poşeti veznedeki kadın personele uzatarak doldurmasını istedi.

BANKA GÖREVLİSİ KADININ KORKU VE PANİĞİ

Kendisine tabanca doğrultulması yüzünden korku ve panik yaşayan banka görevlisi kadın, içine döviz ve TL doldurduğu poşeti soyguncuya verdi. İçinde yaklaşık 300 bin lira değerinde para bulunan poşeti alan soyguncu, dışarı çıkarak kendisini beyaz renkli bir otomobilde bekleyen arkadaşının yanına gitti. Soyguncu ve arkadaşı otomobille kaçarak izlerini kaybettirdi.

POLİS, ATM ÜZERİNDE PARMAK İZİ ÇALIŞMASI YAPTI

Banka personelinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, banka içinde ve ATM üzerinde parmak izi çalışması yaptı. Bankanın güvenlik kameralarını da izleyen polis, soyguncuların yakalanması için alarma geçti.