Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Büyük usta hizmette hız kesmiyor
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyük usta hizmette hız kesmiyor

Büyük usta hizmette hız kesmiyor
Halkın gönlünde taht kuran Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilk olarak 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu.
27.06.2014 / 14:45


Halkın gönlünde taht kuran Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilk olarak 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. 20 yıl süren muhalefet görevinden sonra, 2009 da büyük bir ekip çalışması ile Sarıyer Belediyesi kazanıldı. Seçimi kazanarak belediyeyi AK Parti’nin elinden alan Şükrü Genç, 3 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı. 2014′ün Mart ayında yapılan yerel seçimlerde de halkın teveccühünü yeniden kazanan Başkan Genç, Sarıyer’in “Usta Belediye Başkanı” oldu.

Sarıyer’de 5 yıllık hizmetin ardından 2014 yerel seçimlerin de de halkın teveccühü ile belediye başkanı seçilen Başkan Genç, Sarıyer’de seçimleri üst üste kazanan belediye başkanı unvanını kazanarak tarihe geçti.

CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sarıyer’e hizmetlerimize olan saboteler, iktidarla mücadele, AKP taraftarlarının entrikalarına rağmen, girmiş olduğu yılmaz ve gururlu mücadelemize Ustalık dönemi ile devam ediyoruz” dedi.

Halka daha yakın olan, başarı grafiğini devamlı yükseltip, “Ustalık dönemi”ne yeni başarılara imza atarak başlayan Başkan Şükrü Genç, “Halkımızın duygularına tercüman olduk. Yapamayacağımız sözler vermedik. Vaat vermek yerine icraatlar sergiledik. Daha önce yaptığımız hizmetlerimizi çıtayı yükselterek devam ettiriyoruz. Yeni projeler hayata geçiriyor ve hızla sonuçlandırıyoruz. Vatandaşın verdiği vizenin hakkını vereceğim. Bana oy verenleri mahcup etmeyeceğim” dedi

Kimseyi ayrıştırmıyoruz

“Herkese eşit hizmet vermek için çalışıyorum. Hiç kimseyi bir diğerinden farklı görmedim. Sarıyer’i yönetirken kimseye iltimas sağlamadım. Kimsenin çocuğunu kendi çocuğumdan ayırt etmedim” dedi. Kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Genç “10 yıldır kimseyi ayrıştırmadan hizmet ediyoruz. Bundan sonra da eksikliklerimizi giderek en iyi hizmeti vereceğiz. Sarıyer’de yaşayan tüm vatandaşlarımız için çok çalışacağız ve oylarına layık olacağız” diye konuştu.

Genç: “Sorumluluğumuz ve görevimiz daha da arttı”

Yükselen başarı grafiğinin, sandığa yansıdığını, 2014 yerel seçimlerinden güçlenerek çıktıklarını da anlatan Başkan Genç, “Öncelikle Sarıyer ekonomisini kalkındırmak için projeler hazırladık. Mülkiyet konusu başta olmak üzere, İşsizlikten balıkçılığa, bölge esnafının sorunlarından sahillere kadar çok sayıda çalışmalara imza attık. Öncelikli olarak istihdamın artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Şimdi sorumluluğumuz ve görevlerimiz daha da arttı’’ ifadesini kullandı.

Başkan Genç "Sarıyer’de çok hizmet yaptık ve yapacak daha çok işimiz var. Bundan sonraki süreçte de Sarıyerlilerle birlikte el ele çok güzel çalışmaları gerçekleştireceğimize inanıyorum. Desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm teşkilat mensubu kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma ve tüm Sarıyerlilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.