Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - UYUŞTURUCU SATICILARINA HALK MÜCADELESİ
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UYUŞTURUCU SATICILARINA HALK MÜCADELESİ

UYUŞTURUCU SATICILARINA HALK MÜCADELESİ
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner, Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel ve Sarıyer’in önde gelen ismi Serdar Özcan, 600 civarında Sarıyerli genç ve ailelerinin katılımıyla Türkiye’nin en önemli sorununa savaş açarak “Uyuşturucu ile Mücadele” Devrimi başlattı.
25.06.2014 / 01:08


 Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner, Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel ve Sarıyer’in önde gelen ismi Serdar Özcan, 600 civarında Sarıyerli genç ve ailelerinin katılımıyla Türkiye’nin en önemli sorununa savaş açarak “Uyuşturucu ile Mücadele”  Devrimi başlattı.

Çağımızın baş belası olan uyuşturucu, gün geçtikçe gençlerimizi tesir altına alıyor ve uyuşturucu kullanımı her geçen gün daha çok yaygınlaşıyor.

Son yapılan araştırmalara göre, uyuşturucu kullanımında %24 oranında artış tespit edildi. Yaş ortalaması ise 15’e düştü.

Bu çok vahim tablo karşısında “Uyuşturucuya kurban verilen her genç, kaybedilmiş bir vatandır” diyen Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel ve Sarıyer’in sevilen simalarından Serdar Özcan, Sarıyer gençliğini, ailelerini örgütledi ve gençleri uyuşturucu konusunda bilgilendirme ve uyuşturucu satışını engelleme konusunda sıkı bir mücadele başlattı.

Muhtar Sinan Yüksel ve Serdar Özcan, “Yarın çok geç olmadan, bugün bir şeyler yapalım. Hep birlikte el ele vererek geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkalım. Sarıyerliler olarak eğer bu bir namus borcuysa biz bu bedeli ödemeye hazırız.” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele konusunda kararlı olduklarını ifade eden Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel ve Sarıyer’in kanaat önderlerinden Serdar Özcan, Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner ile 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantı sonunda

Açıklamalarda bulunan Sinan Yüksel ve Serdar Özcan;

“Her geçen gün onlarca, belki yüzlerce gencimiz bu bela ile karşı karşıya kalmaktadır.

Uyuşturucu kullanımının çok yaygın olduğu dikkate alındığında, uyuşturucu kullanan kişilerin, uyuşturucu temin etme konusunda zorluk yaşamadıkları gün gibi aşikardır.

Sarıyerliler olarak hep birlikte, gönül seferberliği başlattık. Geleceğimizin teminatı olan Türk Gençliğinin taşıdıkları asil kanı uyuşturucu ile kirletmelerine ve hayatlarından olmalarına engel olmalıyız.

İlçe Kaymakamımız sayın Ömer Karaman’ın öncülüğünde ilgili kurumların işbirliği içinde ortak hareket etmelerini ve ivedilikle uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulmasını önemle rica ediyorum.”
cümlelerine yer verdiler.

Sarıyer Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Gurup Başkanlığı, Müftülük, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları ve yerel basın temsilcilerinin katılımıyla bir komisyon kurulmasını öneren Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel ve Serdar Özcan, kurulacak bu komisyonda görev alacak kişilerin aktif olarak rol almaları ve çözüme yönelik katkı sağlamalarının hayati önem arz ettiğini söylediler.Emniyete büyük tepki var

Bu arada Sarıyer’de uyuşturucu sattığı ileri sürülen bir şahsı yakalayan, uyuşturucuyla mücadele eden duyarlı gençlerin gözaltına alınmasına da tepki sürüyor.

Sarıyer’de uyuşturucu sattıklarına şahit oldukları şahıslarla mücadele ederek yakalayan ve ilçe emniyetine teslim eden Sarıyerli gençlerin, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir şube de tanık olarak ifadeye çağrıldığı, iki emniyet görevlisi tarafından gençlerin, zorla diz çöktürülerek ifadelerinin diz çökmüş şekilde alındığı ileri sürüldü.

Tanık olarak gelen ve uyuşturucuyla mücadele eden gençlere psikolojik baskı uygulandığını ve nezarete atıldığını da ifade eden Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel ve Serdar Özcan, uyuşturucu satan kişilerin ise emniyette ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını iddia etti.

“Bundan sonraki süreçte uyuşturucuya karşı vereceğimiz mücadele çerçevesinde, bizlerin Emniyet mensupları ile uygulama içerisinde olacağımızı fakat tekrar bu sıkıntıların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Emniyetimiz olmadan bu süreci ayakta tutamayız, tüm polis teşkilatının bizlere tam destek vereceğini biliyoruz” diyen Muhtar Sinan Yüksel ve Serdar Özcan sözlerini

“Yaşanan bu süreçte bizleri dinleyen ve yardımcı olan Emniyet görevlilerini tenzih ediyor ve onlara teşekkür ediyoruz” diye noktaladılar.