Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Zekeriyaköy'de Banka Soygunu
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Zekeriyaköy'de Banka Soygunu

Zekeriyaköy'de Banka Soygunu
Zekeriyaköy'de, silahlı ve kar maskeli bir kişi, banka şubesini soydu. Soyguncu yaklaşık 40 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.
06.05.2014 / 23:17


Zekeriyaköy'de, silahlı ve kar maskeli bir kişi, banka şubesini soydu. Soyguncu, bankadan kaçmaya çalıştığı sırada, paraların bir kısmını şube içinde düşürdü. Ancak yaklaşık 40 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.BANKA ÇALIŞANLARINI VE GÜVENLİĞİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Olay, saat 18.00 sıralarında Zekeriyaköy 3. Cadde üzerinde bulunan bir bankada meydana geldi. İddiaya göre, silahlı ve maskeli bir soyguncu bankaya girerek, güvenlik görevlisi ve banka çalışanlarını etkisiz hale getirdi.

Elindeki çantada bomba olduğunu iddia eden şahıs, veznede bulunan yaklaşık 40 bin Türk Lirası’nı alıp, koşarak kaçmaya başladı. Soyguncu, kaçarken 1. Cadde’de çaldığı paranın bir kısmını düşürdü.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri yere düşen paraları toplarken, polis ve jandarma ekipleri zanlının yakalanması için çalışma başlattı. Polis helikopteri de havadan destek verirken, zanlının bölgedeki ormanlık alana kaçma ihtimali üzerine çalışmalar ormanlık alanda yoğunlaştırıldı.

SİLAHLA OTOSTOP ÇEKTİ

Soyguncu, şubeden çıktıktan sonra, silahını doğrultarak, yoldan geçen araçları durdurmaya çalıştı. Ancak hiçbir araç durmayınca, yaya olarak kaçtı.

Olaydan sonra banka şubesine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevrede operasyon başlatılırken, bir polis helikopteri de havadan zanlının izini aramaya başladı.

BOMBA İMHA EKİPLERİ ÇAĞRILDI

Zanlının bankada bıraktığı ve içerisinde bomba olduğunu iddia etiği çantayı incelemek üzere bankaya bomba imha ekipleri çağrıldı. Olay yerine uzman ekipler şubenin içerisindeki paketi fünye ile patlattı. Paket boş çıktı. Kaçan şahsın yakalanması için helikopter destekli operasyon başlatıldı.

Banka güvenlik görevlisi, “Ön kapıdan girdi. Silah doğrulttu. Ateş açmadı. Yüzü maskeliydi” derken, bir vatandaş ise, “Yere serpilmiş bir sürü para gördüm. Paralar toplandı. Jandarmaya teslim edildi” dedi.