Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP'yi ve Şükrü Genç'i Satmayan Tek Başkan Aday Adayı Kim?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP'yi ve Şükrü Genç'i Satmayan Tek Başkan Aday Adayı Kim?

CHP'yi ve Şükrü Genç'i Satmayan Tek Başkan Aday Adayı Kim?
Seçimden önce yalnızca Cengiz Alp’in var gücüyle çalıştığını, kendi ekibini ve dostlarını seferber ederek Şükrü Genç’e samimi destek verdiğini ifade eden partililer, diğer adaylara resmen ateş pükürdüler.
23.04.2014 / 11:42


Yerel seçimlerin üstünden 24 gün geçti fakat CHP’de herkes birbirine hala aynı soruyu soruyor! Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları, seçimden önce Şükrü Genç’in adaylığı açıklandıktan sonra neden ortadan kayboldular? Şükrü Genç’e destek verdiğini göstermek için bir iki aday adayının yaptığı dostlar alışverişte görsün oyunu ise partililer tarafından pek kabul görmedi. Seçim yorgunluğunu üstünden atan Sarıyerli CHP’liler şimdi içlerindeki İrlandalıları ortaya çıkarmak için düğmeye bastı.

Bir tek Dr. Cengiz Alp, Şükrü Genç’e samimi destek verdi

Sarıyer’de genel olarak ortaya atılan, seçimi Şükrü Genç değil CHP kazandı, hiç tanınmamış bir adamı da koysanız sonuç farklı olmazdı şeklindeki iddialar için, Başkan Genç’e karşı yapılan kıskançlığın açık göstergesidir diyen partililer, Sarıyer’in her yerinde bu konuyu gündeme taşıyorlar.

Şükrü Genç’i sıradanlaştıran ve küçümseyen iddiaların ortaya atılması ise partilileri şaşırtmadı. Seçimden önce Başkan Genç’in adaylığı açıklanmasıyla birlikte diğer başkan aday adayları sinsice planlarla bir anda CHP düşmanı oldular. Yalnızca Cengiz Alp’in var gücüyle çalıştığını, kendi ekibini ve dostlarını seferber ederek Şükrü Genç’e samimi destek verdiğini ifade eden partililer, diğer adaylara resmen ateş pükürdüler. CHP’nin omurgasına, karakterine yakışmayacak şekilde “Ben başkan adayı olmalıydım ama Şükrü Genç oldu” deyip partiye sırt çeviren veya Şükrü Genç’e destek veriyormuş gibi davranıp arkasından kuyusunu kazmaya çalışan diğer başkan aday adayları CHP Genel Merkezi tarafından da mimlenmiş durumda.

MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN DEĞİL, KENDİ KİŞİSEL RANTLARI İÇİN PARTİMİZİ KULLANMAK İSTİYORLAR

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz partililer ise Şükrü Genç’i kıskançlıkla arkasından vurmaya çalışan başkan aday adaylarına çok kızgınlar. Sarıyer’de yaşayan CHP’liler gazetemize yaptıkları açıklamalarda “Sarıyer’de biz kendi aramızda hep konuşuyoruz, Dr. Cengiz Alp’in parti için, Şükrü Genç için çalışma azmini ve maddi manevi desteğini maalesef diğer hiçbir aday adayından görmedik. Menfaat için, rant için başkan aday adayı olan sahte CHP’lileri gözden kaçırmayalım diye birbirimizi uyarıyoruz. Yıllarca CHP’li zannettiğimiz kişilerin bu partiyi yalnızca menfaati için kullandığını görüyoruz. Dışarıda görseniz en iyi CHP’li bu dersiniz! Fakat tek amaçları var yalnızca kendi çıkarlarına hizmet etmek. Bundan böyle çok daha dikkatli davranacağız, millete hizmet etmek için değil, kendi kişisel rantı için partimizi kullanmak isteyen tüm aday adaylarına gereken uygulamaları yapmaktan çekinmeyeceğiz. Bundan böyle Sarıyer’de CHP samimi ve dürüst insanların siyaset yaptığı bir aile evi olacaktır” diyerek görüşlerini ilettiler.