Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ADNAN AYBER ONURLU VE GURURLU DURUŞUYLA BAYRAĞI DEVİR ETTİ
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ADNAN AYBER ONURLU VE GURURLU DURUŞUYLA BAYRAĞI DEVİR ETTİ

ADNAN AYBER ONURLU VE GURURLU DURUŞUYLA BAYRAĞI DEVİR ETTİ
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, düzenlenen devir teslim töreni ile senelerdir gururla taşıdığı bayrağı İsmail Erdem'e teslim etti.
17.04.2014 / 12:04


Duygusal anların yaşandığı devir teslim töreninde, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber'i çalışma arkadaşları yanlız bırakmadı. Devir teslim törenine daha önce bayrağı Adnan Ayber'e teslim eden Şinasi Yalçın'da katılarak sürpriz yaptı.Adnan Ayber daha önce hazırlamış olduğu konuşmayı yaparken salonda bulunanlar oldukça üzüntülüydüler... Görevini onurlu bir şekilde yapmanın ve onurlu bir duruşla teslim etmenin mutluluğunu yaşayan Ayber gerçekleştirdiği konuşmada şu sözlere yer verdi "Uzun yıllardır yaşadığım Sarıyer'de, gerek öğretmenlik yaptığım yıllar, gerekse 10 yıllık siyaset süreci, hayatımdaki en anlamlı ve onur verici günlerimdir. Özellikle son 10 yıl içerisinde 2004-2009 yılları arasında meclis üyeliğimin yanı sıra yürüttüğüm Başkan Yardımcılığı görevlerim de Sarıyer halkına partim adına tarafsız bir hizmet vermeye özen gösterdim. Bu süreçlerde elimden geldiğince partimin ve belediye yönetimimin başarılı olmasına katkıda bulunmaya çalıştım. Özellikle 2009-2014 yılları arasında partimizin belediyede iktidar olmasıyla birlikte çok önemli proje ve hizmetlere katılıp, katkıda bulunarak destek sundum, rol aldım.

2009'la başlayan Sarıyer'e ve Sarıyer halkına hizmet verme seferberliğimiz sosyal demokrat halktan yana, yerel yönetim uygulamalarımız Sarıyer halkı tarafından takdir edierek 30 Mart 2014 seçimlerinde partimize ve belediye hizmetlerimize destekleri daha da artarak devam etmiştir. Tabi bu destek bizlerin sorumluluğunu daha da arttırmış, bu çıtayı yükseldiği noktada tutmak ve daha da yükseltmek için her arkadaşımın bugünkünden daha çok özeriyle çalışacağına inanmaktayım. Zaten sizlerde bunun farkındasınız.Başta Sarıyer halkına, partime, Belediye Başkanım Sayın Şükrü Genç'e benim bu görevlere gelerek hizmet seferberliğine katılmama verdikleri desteklerden ve çalışma arkadaşlarımızın çalışmalarımıza katılarından dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu görevlere gelirken verdiğim kararlarda ve görevlerim sırasında onları ihmal etmemi büyük bir özveri ve anlayışla karşılayan değerli eşim, çocuklarım ve tüm aile fertlerime özellikle teşekkür ediyorum. Diğer yandan bu süreç içerisinde çalışmalarımda hep yanımda hissettiğim STK, muhtarlar, yerel basın ve yayın kurumlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum. Bu dolu ve onurlu 10 yıllık sürecimi burada noktalıyorum; bayrağı yeni arkadaşlarımıza daha ileriye taşıyacaklarına inanarak devretmenin huzurunu yaşıyorum. Bana düşen her yerde ve her görevde sorumluluğumu sürdüreceğimi herkesin çok iyi bilmesini isterim.

Birlikte yaşadığımız bu süreçlerde bilerek yada bilmeyerek kırdığım, üzdüğüm var ise herkesten özür diler sağlıklı, mutluluk, başarı dolu nice aydınlık yarınlar dilerim"
diye konuştu.Adnan Ayber'in konuşmasından sonra söz alan yeni belediye başkan yardımcısı İsmail Erdem ise yaptığı açıklamada; "Sayın Başkanım, sevgili yol arkadaşlarım, sayın basın çalışanları, hepiniz hoşgeldiniz. Şu an duygusal bir an yaşıyoruz, kısa bir süre önce ben de böyle bir ayrılık an'ı yaşadım. Uzun yıllardır yürüttüğüm STK başkanlığından ayrılıp, sizlerin arasına katıldım. Öncelikle bu yetkiyi verdikleri için Sarıyer halkına, Sayın başkanım Şükrü Genç'e teşekkür etmek istiyorum. 25 yıllık mali müşavirim, bugüne kadar edindiğim disiplin, tecrübe, bilgi ve birikimimi sizlere sunmak için elimden geleni yapacağım.Zor bir görev olduğunun bilincindeyim, halkın artan oylarıyla yeniden iktidar olmanın verdiği sorumluluğun büyük olduğunu biliyorum. Özellikle de iki üstad'tan sonra bu görevi yürütmenin ayrı bir sorumluluk taşıdığının farkındayım. Ama söz veriyorum, bu bayrağı bıraktığınız yerden daha ileriye sizleri mahcup etmeden taşıyacağım. Kimse tek başına birşey yapamaz, bu örgüt, kurum ve ekip işidir. Hep birlikte başaracağız tereddütünüz olmasın. Ortak hedeflerimize ulaşmak ve daha iyi hizmet vermek için çok çalışacağız" dedi.