Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Derbent Halkı Mutluluğunu Paylaştı
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Derbent Halkı Mutluluğunu Paylaştı

Derbent Halkı Mutluluğunu Paylaştı
Sarıyerli dernek ve kooperatiflerin iş birliğiyle Derbent Mahallesi’nde kurulan birlik ve beraberlik yemeğine katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, davul-zurna eşliğinde karşılandı.
14.04.2014 / 12:05


Sarıyerli dernek ve kooperatiflerin iş birliğiyle Derbent Mahallesi’nde kurulan birlik ve beraberlik yemeğine katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, davul-zurna eşliğinde karşılandı.Vatandaşlar tarafından kendi el emekleriyle imece usulü hazırladıkları birbirinden leziz yemeklerin süslediği sofra, Sarıyerlilerin bir arada olmak ve mahallelerinden koparılmadan yaşama isteklerinin en güzel mesajı oldu. Derbent Mahalle Muhtarı Aydemir Görmez’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Başkan Genç, birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak her projenin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.Genç: Biz çocuklarımız için söz verdik!

Derbentli çocukları yanına çağırarak konuşmasına devam eden Başkan Genç, her şeyden önce çocuklar için sorumluluk ve hassasiyet taşıdıklarını ifade etti. Genç; “Sarıyer sınırları içinde yaşayan herkesin daha iyi koşullara sahip olması için yaptığımız çalışmalara bu dönemde yeni projeler ekleyerek devam edeceğiz” diye konuştu.Mehmet Sevigen: Halkın iradesi Sarıyer’de gerçek anlamda tecelli etmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Mehmet Sevigen de birlik yemeğinde bir konuşma yaptı. Sevigen, Derbentlilerin yerel seçimlerde halkın iradesini tam anlamıyla sandığa yansıttıklarını ifade etti. Derbentli yurttaşların kendileriyle birlikte yürüyen, hakları için gece gündüz çalışan bir muhtar ve belediye başkanına yetki vererek sadece Sarıyer’e değil, tüm Türkiye’ye örnek olduklarını söyledi.Derbentlilerin ev sahipliği yaptığı birlik yemeğine CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, meclis üyeleri Gökan Zeybek, Mustafa Balcı ve Merdan Ali Gürkan da katıldı.