Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 2013 Faaliyet Raporu Büyük Oy Farkıyla Meclisten Geçti
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2013 Faaliyet Raporu Büyük Oy Farkıyla Meclisten Geçti

2013 Faaliyet Raporu Büyük Oy Farkıyla Meclisten Geçti
Sarıyer’e yapılan hizmetlerin yer aldığı Faaliyet Raporu açık oylamaya sunulurken, Sarıyer Belediyesi 2013 Faaliyet Raporu 24’e 14 oy ile oy çokluğuyla kabul edildi.
12.04.2014 / 08:29


Sarıyerlilerin de yoğun ilgi gösterdiği meclis toplantısı CHP ve AKP grup üyelerinin eksiksiz katılımıyla gerçekleşti. Sarıyer’e yapılan hizmetlerin yer aldığı Faaliyet Raporu kabul ve red şeklinde açık oylamaya sunulurken, Sarıyer Belediyesi 2013 Faaliyet Raporu 24’e 14 oy ile kabul edildi.

Sarıyer Belediyesi Meclisi Nisan ayı son oturumunda Sarıyer Belediyesi’nin 2013 yılında yaptığı faaliyetleri onaya sunuldu. Faaliyet raporu üzerine konuşma yapan grup üyelerinin ardından söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, önlerinde bulunan 5 yıllık dönemde Sarıyerlilerin lehine olan faaliyetlerin ortak çalışmalarla hayata geçirilmesi için meclis üyelerine çağrıda bulundu.

Sarıyer halkının gündeminde hiçbir zaman siyasetin olmadığının altını çizen Başkan Genç, “Seçim döneminde mahallelerde bütün partilerin üyeleri çalışmalar yaptı, vatandaşların önerileri, istekleri doğrultusunda notlar alındı. Hangi partiden olursanız olun eğer siz de “Sarıyer halkını seviyorum ve Sarıyer’in de kalkınmasını istiyorum.” diyorsanız gelin, siyasi körlüğü atarak ve siyaseti ön planda tutmadan bu önerilerin yerine getirilmesi konusunda Sarıyer halkının lehine olduğuna inandığınız tüm faaliyetleri hep birlikte yapalım. Aynı dilekleri büyükşehirden ve hükümet yetkililerinden de isteyeceğim.

Bizim Sarıyer’de yapılmasına çalıştığımız eylemler halkın ihtiyacı dışında değildir. Sarıyer halkının temel ihtiyacı olan işlerdir. Geçmiş dönemde oy birliği kararı alınmasına rağmen yetki alanında olunmamasından dolayı hayata geçirilemeyen Rumeli Kavağı’nda balıkçılar için yapılması planlanan soğuk hava deposundan tutun, midyecilere kadar, Sarıyer’de balıkçı çarşısına, sahilde yapılması planlanan yetki karmaşasından dolayı yerine getirilemeyen her türlü faaliyete kadar herşeyin birlikte planlanarak yapılmasının doğru olacağı düşüncesindeyim. Hangi partiye mensup olursanız olun, gelin bu sözleri yerine getirme konusunda belli bir çaba içinde olalım” dedi.Bütün parti gruplarına ve mecliste üyesi bulunmayan siyasi partilerin mensuplarına birlikte el ele çalışma çağrısı yapan Başkan Genç, “Sarıyer halkının beklentisi budur. Sarıyer halkının beklentisi siyasi beklentiler değildir. Sarıyer halkının gündeminde hiçbir zaman siyaset olmamıştır. Sarıyer, ülkenin diğer köşelerinden çok farklıdır. Dolayısıyla Sarıyer halkının beklentilerini yaşama geçirme konusunda en büyük dileğim el ele vermektir. Tabii ki ileriye gitmektir” şeklinde konuştu.