Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sivaslılar AKP’ye değil, Sedat Özsoy’a oy atmadı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sivaslılar AKP’ye değil, Sedat Özsoy’a oy atmadı

Sivaslılar AKP’ye değil, Sedat Özsoy’a oy atmadı
Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar’ın büyük çoğunluğu CHP’ye oy attı. Bunda ki en büyük sebep ise AK Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’a karşı olmalarıydı.
10.04.2014 / 20:48


Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar, ilçe de büyük bir oy potansiyeline sahip. Yaklaşık 55 bin seçmeni olan Sivaslılar istedikleri takdirde her hangi bir partiyi Sarıyer’de iktidar pozisyonuna getirebilir. Baktığımızda son günlerde yapılan seçim yorumlarının tamamen bireylerin seçim menfaatleri üzerine kurulduğunu anlıyoruz. Fakat gözden kaçan çok önemli bir detay var… Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar’ın büyük çoğunluğu CHP’ye oy attı. Bunda ki en büyük sebep ise AK Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’a karşı olmalarıydı. Son dönemleri baz aldığımızda siyasetçiler tarafından her ne kadar Sarıyerlilik ön plana çıkarılsa da, Anadolu insanı kendi içinden birini o koltukta görmeyi hep arzulamıştır. 3 sene önce Sarıyer’e yerleşen eski milletvekili Selami Uzun’un kesin olarak AK Parti’den Başkan Adayı olacağı dilden dile dolaşırken, Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar ise ilk defa olağanüstü bir birliktelik sergiliyordu. Devletin en üst noktalarında görev yapmış olan bir ismin Sarıyer’de AK Parti’nin adayı olması Sarıyerliler tarafından da gayet olumlu karşılanmıştı. Ayrıca Selami Uzun’un Kelkit Vadili olması da büyük avantaj olarak görülüyordu…ANADOLU İNSANI, ŞÜKRÜ GENÇ’İ SEVİYOR

Tüm bu gelişmelere rağmen, AK Parti’nin önde gelen isimleri Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem, İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İBB Başkanı Kadir Topbaş, büyük bir senaryo çizerek son dakika Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ikna ettiler ve Sarıyer Belediye Başkanı Adayı olarak Sedat Özsoy isminde karar kıldılar. Siyasi kariyerinde 4. Parti olarak geldiği AK Parti’de dahi çatlak seslere sebep olan Özsoy, büyük bir kesim tarafından ağır eleştirilere uğramıştı. AK Parti’de yaşanan bu siyasi oyun, büyük bir hüsranla neticelendi. Sarıyer’de yaşayan başta Sivaslılar olmak üzere Anadolu insanı önce Sarıyer’de MHP’nin Sivaslı adayını teraziye koydu. Fakat başkanlığı kazanma ihtimalinde risk gördüğü için bir diğer Anadolu çocuğu olan Şükrü Genç isminde hemfikir oldular. 5 yıl boyunca Sarıyer’de yaptığı yatırımların, projelerin yanı sıra din, dil, ırk, mezhep ve yöre ayırt etmeksizin insanlara eşit yaklaşması Başkan Genç’in herkes tarafından sevilmesini sağladı.

ALİ GENÇ’İN, ŞÜKRÜ GENÇ’E SICAK BAKMASI, SİVASLILARA EN ÖNEMLİ MESAJDI

Hatırlayın, Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, bariz bir şekilde MHP’nin Sivaslı adayını desteklediklerini ilan etmişti. Fakat gözden kaçan en önemli detay ise, Ali Genç yaptığı açıklamalarda Şükrü Genç’e her zaman destek verdiği ve daima sıcak baktığı gerçeğiydi. Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç’in katıldığı her toplantıda Şükrü Genç’le ilgili olumlu ve güzel sözler söylemesi hemşehrilerine sanki bir mesaj veriyor gibiydi… Bu mesajların algılanması uzun sürmedi ve sandıkta büyük bir oy patlamasına sebep oldu. Burada mesajı iyi algılayan Sivaslıların sayısı onbinleri aştı. Seçimden önce MHP’nin şansını az bulan Sivaslılar, kendi içlerinden biri olarak gördükleri Kelkit Vadili Şükrü Genç’i desteklediler. Şunu da belirtmemizde fayda var. Şükrü Genç geçen yaz, Sivasın köylerini gezerek tüm Sivaslılarla sıcak ilişkilerini çok daha ileri boyutlara taşımıştı. Burada anlaşılıyor ki hiçbir başarı koltuğunda oturarak elde edilmiyor. Uzun lafın kısası şu… Sivaslılar sağ gösterip, sol vurdular! Her ne kadar MHP’li Ahmet Özyürek’i destekleyeceklerini belirtseler de, AK Parti’nin adayı Sedat Özsoy Belediye Başkan’ı olmaması için büyük bir kitle ile Şükrü Genç’e oy verdiler.

 


YORUMLAR

""
SEN HER KİMSEN AK PARTRİLİ OLAMAZSIN GERCEK AKPARTİLİ CHP YE OY VERMEZ
15.04.2014 / 20:19
AK PARTİLİ: 
""
BENDE SİVASLIYIM VE AK PARTİLİYİM HEMDE SAPINA KADAR AK PARTİLİYİM.AMMA VELAKİN AK PARTİYİ SARIYERDE REZİL DURUMA GETİREN BU ADAMLARA BEN SARIYERDE OY ATMADIM.BÜYÜKŞEHİRDE AK PARTİYE OY VERDİM AMA SARIYERDE ŞÜKRÜ BAŞKANA OY VERDİM.İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN ÖZDEMİR GİTMEDİĞİ SÜRECE KENDİ PARTİME SARIYERDE OY VERMİCEM.BU KADAR HAKSIZLIĞA VE ADALETSİZLİĞE ARTIK TAHAMMÜL EDEMİYORUM.
11.04.2014 / 14:10