Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Pamir Dikdik'in Ölümüyle İlgili Soruşturma Devam Ediyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Pamir Dikdik'in Ölümüyle İlgili Soruşturma Devam Ediyor

Pamir Dikdik'in Ölümüyle İlgili Soruşturma Devam Ediyor
Pamir Dikdik'in ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, Adli Tıp Kurumu'ndan kesin raporun gelmesi bekleniyor.
09.04.2014 / 07:06


Zekeriyaköy'de 4 Nisan sabahı kaybolduktan yaklaşık 30 saat sonra yan hanedeki villanın havuzunda cesedi bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in ölümüyle alakalı soruşturmayı yürüten savcının ilk izlenimi, küçük çocuğun suda boğulduğu yönünde.

Pazar günü toprağa verilen minik Pamir'in ölümüyle alakalı soruşturma dosyasına "48/771" numarası verilirken İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl'ın soruşturmayı yürüteceği bildirildi.DARP İZİNE RASTLANMADI

Adli kaynaklardan edinilen bilgiye göre Savcı Çağıl, Pamir'in havuzdan çıkarılmasının ardından üzerindeki kıyafetlerin çıkarılması direktifini verdi. Savcı'nın Pamir'in bedeni üzerinde yaptığı ilk incelemede darp ve cebir izine rastlanmadı. Yalnizca oyun çağındaki her çocuğun bacaklarında oluşan küçük morluklar saptadi.RAPORUN ARDINDAN İFADELER ALINACAK

Savcının incelemesinin ardından beden otopsisi için Sarıyer Devlet Hastanesi'ne gönderilen Pamir'in cenazesinden alınan parçalar ölüm nedeninin net olarak belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Savcının, Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporun ardından ifade alma işlemine başlayacağı öğrenildi. Savcılık, Adli Tıp Kurumu'ndan kesin raporun gelmesini bekliyor. Kesin ölüm nedeniyle ilgili raporun gönderilmesinin 2-3 ay süreceği de belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl tarafından yürütülen soruşturmada, olayda herhangi bir ihmalin olup olmadığı, Pamir çitleri nasıl geçti? Pamir Dikdik nasıl kayboldu? Pamir bebek nasıl bulundu? Pamir öldürüldü mü? Pamir Dikdik'in babası ne iş yapıyor? 30 saat boyunca arandıktan sonra komşu evin havuzunda ölü bulanan Pamir bebek nasıl öldü? gibi hususların da çok yönlü olarak araştırıldığı kaydedildi. Bu konuda savcılığın, bölgeden sorumlu olan Jandarma görevlilerince Dikdik ailesinin alınacak olan ifadesini isteyeceği ve bu doğrultuda hareket edeceği öğrenildi.