Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MHP Sarıyer İlçe Başkanı ve Yönetimi İstifa Etti
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MHP Sarıyer İlçe Başkanı ve Yönetimi İstifa Etti

MHP Sarıyer İlçe Başkanı ve Yönetimi İstifa Etti
MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban ve ilçe yönetimi görevlerinden istifa etti.
08.04.2014 / 09:44


MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban ve ilçe yönetimi görevlerinden istifa etti. İlçe Başkanı Erdal Çoban, ilçe yönetim kuruluyla beraber görevi bıraktıklarını söyledi. MHP 2009 seçimlerine göre 2014'te yaklaşık olarak 15 bin oy kaybı yaşadı.

OYLARDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Konuya ilişkin açıklama yapan Erdal Çoban, 30 Mart'taki yerel seçimlerde, ilçede belediye başkanlığını kazanmayı hedeflediklerini ancak bu hedefe ulaşamadıklarını belirtti. 
2009 Yerel Seçimler'inde 26.408 oy alan MHP 2014 Yerel Seçimleri'nde 11.607 oy almıştı. 2014 seçimlerinde oylarında bu büyük düşüşü yaşayan MHP Sarıyer İlçe Başkanı ve ilçe yönetimi görevlerinden istifa etti.

SORUMLULUĞU ÜSTLENDİ İSTİFA ETTİ

İstifasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Bir önceki yerel seçimlere göre aldıkları oy sayısında ve oranında azalma yaşandığını dile getiren Çoban, "Sarıyer'de MHP'nin yaşadığı oy kaybına ilişkin bütün sorumluluğu üstleniyorum. Yerel seçimlerdeki başarısızlığı üzerimize aldık ve yönetim kuruluyla beraber görevi bırakmaya karar verdik" dedi. Çoban, istifa dilekçelerini il merkezine sunacaklarını ifade ederek, "Sadece görevimizden istifa ediyoruz. Partiden istifa etmiyoruz. Bizler partinin birer neferiyiz. Ben, her zaman davanın, partinin hizmetindeyim" diye konuştu.