Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Garipçe'ye Geldi
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Garipçe'ye Geldi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Garipçe'ye Geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3. Boğaz köprüsünün inşaatında incelemelerde bulundu. Erdoğan'ın helikopteri köprünün Garipçe'deki ayağının yükseldiği alana indi.
03.04.2014 / 22:17


Seçimler sonrası 31 Mart'tan bu yana Kısıklı'daki konutunda istirahat eden Başbakan Erdoğan, bugün konutundan çıkarak, evinin yakınlarındaki İSPARK'a ait helikopter pistine geldi.Başbakan Erdoğan'ın konutundan piste gelişi sırasında yoldan geçen vatandaşlar, kendisine sevgi gösterisinde bulunurken, Erdoğan da vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi.Pistten, "TC-HEY" isimli helikoptere binen Erdoğan, Garipçe'de yapımı devam eden üçüncü boğaz köprüsünün inşaatının olduğu alana geldi. Köprünün Anadolu ve Avrupa yakalarındaki ayaklarını ve buraya yapılacak bağlantı yollarını havadan inceleyen Erdoğan'ın helikopteri, daha sonra köprünün Avrupa yakasındaki ayağının yanında bulunan alana indi.Başbakan Erdoğan'a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti.İşçilerle biraraya geldi

Yerel seçimler sonrası istirahat ettiği Kısıklı'daki konutundan öğlen saatlerinde ayrılarak, üçüncü boğaz köprüsünün inşaatında incelemelerde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dönüşünde iniş yaptığı helikopter pistinin karşısındaki inşaata giderek, buradaki işçilerle biraraya geldi.Üçüncü boğaz köprüsündeki İncelemelerinin ardından "TC-HEY" isimli helikopterle evinin yakınlarındaki İSPARK'a ait helikopter pistine inen Erdoğan, buradan daha önceki uçuşlarında kendisine sevgi gösterisinde bulunan işçilerin bulunduğu inşaata gitti.Burada aracından inen Başbakan Erdoğan, "Söz verdim. Bakın sözümü tuttum" dedikten sonra, inşaat sahipleri ve çalışanlarıyla tokalaştı, kendileriyle toplu fotoğraf çektirdi.

Burada yaklaşık 10 dakika kalan Başbakan Erdoğan, ardından aracına bindi. Kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunan işçi ve vatandaşlarla bir süre de aracının içinden sohbet eden Erdoğan, daha sonra Kısıklı'daki konutuna gitti.