Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Derbentlilerin AKP’ye öfkesi dinmiyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Derbentlilerin AKP’ye öfkesi dinmiyor

Derbentlilerin AKP’ye öfkesi dinmiyor
Derbent Mahallesi Yerleşimcileri Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Aydemir Görmez, AKP’nin Tapu Fiyaskosu ile Derbentlileri incittiğini söyledi.
27.03.2014 / 10:58


AKP’nin tapu fiyaskosu ile sarsılan Derbent’te vatandaşların öfkesinin dinmediğini ifade eden Derbent Mahallesi Yerleşimcileri Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Aydemir Görmez, AKP’nin Derbent’te yaşattığı tapu fiyaskosunun AKP’ye darbe olduğunu belirtti.

AKP’nin Dağıtacağını açıkladığı tapuların düzmece olduğuna dikkat çeken Görmez; “Öncelikle Sarıyer Belediye başkan adayı Sedat Özsoy’un dağıtmak istediği ve beceremediği çünkü Kadir Topbaş gelip dağıtacak dediği tapular tamamen düzmecedir.Seçimden önce yapılan bir oyundur. Sedat Bey ile yapmış olduğumuz görüşmelerde böyle bir tapu dağıtımı yapılmaması gerektiğini söyledi.

Mahalleli 18 – 19 kişi değil. Tapu diye dağıttığınız kağıtları, AKPliler, yandaş muhtar ve her türlü pisliğini yapan mahalleyi boşaltmak için çaba sarf eden ve inşaat firması ile iş birlikçilerine verildi."
dedi.

Kendilerinin bu iş için kurulmuş tüzel bir kooperatiflerinin bulunduğunu da anlatan Görmez, “mahallenin %80’i bizim kooperatifimizin ortaklarımızdandır. Samimi iseniz tapu veriyorsanız böyle verin. İnsanları tek tek kandırarak bu işi yapmayın. Bu talebimi ilettim -ben böyle bir tapu veremem- dedi. Bu tamamen düzmecedir, seçimden önce yapılmış bir oyundur. Bizim için hiçbir değeri olmayan sadece buradaki etrafındaki yandaşları ile birlikte gösteri yapıp insanlardan oy almak istiyorlar” diyerek tepki gösterdi.