Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kılıçdaroğlu ve Sarıgül Sarıyer'de Gövde Gösterisi Yaptı.
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kılıçdaroğlu ve Sarıgül Sarıyer'de Gövde Gösterisi Yaptı.

Kılıçdaroğlu ve Sarıgül Sarıyer'de Gövde Gösterisi Yaptı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Sarıyer İstinye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.
24.03.2014 / 23:57


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Sarıyer İstinye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk'ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi" dedi.Partisince, Sarıyer İstinye Mahallesi'nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, bugün altıncı mitingi için Sarıyerliler ile birlikte olduğunu söyledi. Konuşmasında, Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Biliyorsunuz diktatörlerin birden fazla özelliği var. Birinci özelilkleri, korkuya kapılmaları ve korkmalarıdır. Korktukları için sürekli sürekli baskı yaparlar. Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan bir Başbakan duydunuz mu? Bizde var ama" dedi.Türkiye Cumhuriyeti'ni şaibeli bir kişinin yönetemeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti'ni meydanların 'hırsız Tayyip' dediği bir kişi yönetemez. Türkiye Cumhuriyeti koltuğuna, yurttaşların çıkarını savunan bir kişinin oturması lazım. Az önce söyledim; çalışacağız ama nasıl çalışacağız? Günün 24 saatinde çalışmanızı istemiyorum. Her bir yurttaşımız ülkesini seven, demokrasi ve özgürlük isteyen her yurttaşımız bir kişiyi ikna edecek. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir kişiyi ister kahvede, lokantada, fabrikada, caddede, parkta ikna etsin."Bu seçimlerde 2,5 milyon gencin ilk kez oy kulylanacğına dikkat çeken CHP lideri, "Umudumuz, geleceğimiz olan gençler. Özgürlüğümüzün ve demokrasinin güvencesi olan gençler, sizlere sesleniyorum: Sandığa giderken şöyle düşünün. Yasakçı bir anlayışa mı, özgürlükçü bir anlayışa mı oy vereceğiz? Yasakçı anlayıştan yanaysanız, adresiniz belli. Bir diktatör var. Recep Tayyip Erdoğan. Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk'ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi. Yani halkın partisi" şeklinde konuştu."DEVLETİ BİZ KURDUK"

Konuşması zaman zaman çeşitli sloganlarla kesilen Kılıçdaroğlu, partililere helalden yana mı yoksa haramdan yana mı oy kullanacaklarını sorarak, "Haram, kul hakkı ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını yiyenlerden hesabını soracağız" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeyi çağdaş bir yönetim anlayışıyla yöneteceğiz. Diyor ya bazen Başçalan. Efendim, şu CHP gelirse devleti yönetemezmiş. Ulan... Afedersiniz. Devleti kuran parti nasıl devleti yönetemez? Devleti biz kurduk. Demokrasiyi biz getirdik. Bu millet seni Başbakanlık koltuğuna oturttu. Hırsızlık, yolsuzluk yap diye değil. Adam gibi ülkeyi yönet diye getirdi. Ama o aksini yaptı. CHP, devletin bozulan bütün çarkların yeniden inşa edecek" dedi."YEŞİL ALANLARI İMARA AÇMAYACAĞIZ"


Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de kentsel dönüşümü ilk defa getiren ve uygulayan parti CHP'dir. Kentsel dönüşümde de çare Sarıgül. O nedenle İstanbullu bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Seni kentin varoşlarına götürmeyeceğiz. Doğduğun, büyüdüğün, oturduğun yerde insan gibi yaşayacağın evlere sahip olacaksın. Yeşil alanların olacak. Yeşil alanları imara açmayacağız. İstanbul'u yeşilliklerle, meydanlarla donatacağız. Hele hele Taksim'i yasaklamayacağız.Taksim, halkındır, yurttaşlarındır. İstanbul enerjisini Taksim'de boşaltacak" diye konuştu."İstanbul dünya olmalı"

Kılıçdaroğlu, miting alanına toplananlardan partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç için destek isteyerek, şunları kaydetti:

"İstanbul'u bütün dünyanın imrendiği bir metropol haline getirecek bir başkanımız var. İstanbul'u İstanbul'dan yönetecek bir belediye başkan adayımız var. Onlar diyor ki; İstanbul'un sorunlarını 'ben' çözerim. Huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Herkesle barış içinde yaşayan yurttaşlar istiyoruz. İstanbul barışın başkenti olmalı. İstanbul huzurun başkenti olmalı. İstanbul yoksulluğun değil, varlığın başkenti olmalı. İstanbul bütün dünya için imrenilecek bir Kent olmalı. İstanbul dünya olmalı. İstanbul turizm kenti olmalı. İstanbul entelektüel bir Kent olmalı. İstanbul bir kültür kenti olmalı. Çare ne?""Ulaşım sorununu çözmek istiyoruz"

Seçim günü el ele, kol kola, omuz omuza bayram havasında sandığa gideceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, katılımcılardan sandığa giderken ellerini vicdanlarına koymalarını istedi.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin sorunlarını beraber çözeceğiz. Nazım'ın dediği gibi: 'Bir ağaç gibi tek ve hür. ve bir orman gibi kardeşçe' yaşayacağız. Bu ülkede barışın, huzurun güvencesi biziz. Herkesin kazanmasının güvencesi biziz. Örgütlenmenin güvencesi biziz. Taşeronlaşmaya karşıyız. Biz, İstanbulluların yaşamlarının yarısını yollarda geçirmesini istemiyoruz. Ulaşım sorununu çözmek istiyoruz" diye konuştu.Mitinge, CHP Genel Başkan Yardımcıları Şafak Pavey ve Sezgin Tanrıkulu, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, milletvekilleri, CHP il başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç de katıldı. Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç ile elele vatandaşları selamladı.