Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - GÜMÜŞDERE'DE TEK ÇARE CHP
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜMÜŞDERE'DE TEK ÇARE CHP

GÜMÜŞDERE'DE TEK ÇARE CHP
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Gümüşdereli vatandaşlar tarafından konuk edildi. Düğün salonunda yapılan toplantıda Başkan Genç önemli açıklamalarda bulundu.
15.03.2014 / 15:07


Düğün salonunu dolduran vatandaşlara seslenen Şükrü Genç, sorunlarının sonuna kadar arkasında duran Gümüşderelileri tebrik ederken, rant peşinde koşanlara karşı da uyardı. 5 yıllık çalışmaları hakkında bilgi veren ve Gümüşdere'de hayata geçirilecek projelere değinen Başkan Genç'e, Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Meclis Üyesi Gökan Zeybek ve Gümüşdere Köyü Muhtarı Abdullah Gündoğdu eşlik etti. Toplantının ardından Arıköy Sitesi'nin konuğu olan Başkan Genç, site yaşayanları ile sohbet etti.Gümüşderelilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Bugüne kadar oluşturduğumuz birlikteliğin yanı sıra sorunlarınıza sahip çıkıyor ve çözümü konusunda ısrarla birşeyler yapmamız için bizleri teşvik ediyorsunuz. Bundan dolayı Gümüşdere halkına teşekkür ediyorum. Hep doğru iş yapmaya bizleri motive ettiniz" dedi.2010 yılında tamamlanan imar planlarının hala hayata geçirilmemesinin altında yatan sebepler konusunda vatandaşları uyaran Başkan Genç, mücadelelerinde sonlarına kadar yanlanırda olacağına dair söz verirken, yaptığı konuşmada şunları söyledi; "İmar planları 2010 yılında tamamlandı. Plansız herhangi birşey yapmak mümkün değil. Bugüne kadar bekletilmesinin sebebi burada birilerinin rantının olmasıdır. Gümüşdere'de oluşan rantın sahibi Gümüşdere köylüsüdür. Sakın bir metrekare yerinizi satmayın. O sattığınız yerleri günün birinde almaya gücünüz yetmez. 2010'da hazırlanan planlar hayata geçirilmiş olsaydı, bugün evlerinizi yapmaya başlayacaktınız. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Yaşama geçirilmesine engel olunuyorsa, sonuna kadar sizlerle mücadele edeceğime söz veriyorum. 3.Köprü ve havalimanı projesinden sonra burada rant oluşmaya başladı. Binaları yükselterek yaşam alanlarınızı kısıtlayacaklar.Sarıyer'in en uç noktasında ki pazar dahil olsa bir kıvırcık gördüğümde hemen Gümüşdere'den mi geliyor diye soruyorum ve Antalya'dan geldiğini öğreniyorum. Gümüşdere'nin yıllardır geliştirdiği tarım alanını sen Gümüşdereliye vermez, TOKİ'ye devredersen oradan salata, kıvırcık gelmez. Bunun üzerinde bir kez daha durmak gerekiyor.Burada yapılan doğal tarım ürünlerinin paketleme işlerinin yapılması için bir yerin oluşmasını sağlayacağız. Çeşitli mahallelerimizde kadınlarımızın sosyal hayata dahil olmaları için imkanlar sunduk. Gümüşdere'de de kurs yerleri yaşama geçirilecek. Bunun yanı sıra başlattığımız bir proje giderek yayılıyor. Gümüşdere'ye gündüz bakım evini kurmaya söz veriyorum. Arazilerin devri yapılmış olsaydı bunlar çoktan hayata geçirilmiş olacaktı."BAŞKAN GENÇ ARIKÖY SİTESİ'NİN KONUĞU OLDU

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Gümüşdere halkı ile yaptığı toplantının ardından Arıköy Sitesi sakinlerinin konuğu oldu. Konferans salonunda biraraya gelen site sakinleri adına ilk sözü alan sitenin en küçük yaşayanı Delfin, Sarıyer Belediyesi'ne çocuk meclisi açılmasını isteyerek Başkan Genç'e çiçek taktim etti.Göreve geldiği günden bugüne kadar Sarıyer sınırları içinde bulunan sitelerde yaptığı toplantılara bir yenisini daha ekleyen ve Arıköy Sitesi'ni ikinci kez ziyaret eden Başkan Genç, "Mevcut yaşamı kolaylaştırmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek ve de yeni yaşam alanları oluşturmak görevimiz. Hedefimiz huzurlu bir kent ve insanların mutlu olduğu yaşam alanlarıdır" dedi. Belediye çalışmaları konusunda bilgi veren Şükrü Genç, site yaşayanlarının merak ettiği soruları yanıtlarken, istek ve önerileri dinleyerek hayata geçirilmesi için notlar aldı.aldı.