Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Görev Yapan Polis Memuru Şehit Oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Görev Yapan Polis Memuru Şehit Oldu

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Görev Yapan Polis Memuru Şehit Oldu
Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan Polis Memuru Emrah Taşdemir, Çağlayan Adliyesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
11.03.2014 / 20:17


Çağlayan Adliyesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan polis memuru, şehit oldu. Polis memurunun yakınları ve çalışma arkadaşları acı haberi alınca hastaneye akın etti. Şehit polis memurunun Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, olay, İstanbul Adalet Sarayı C Kapısı girişinde yaşandı. 19 yaşındaki silahlı saldırgan Dursun Zeyir, annesi 44 yaşındaki Hanıme Aslan, koruma polisi Emrah Taşdemir ve güvenlik görevlisi Mehmet Zengin'i vurdu. Anne Aslan olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan polis memuru Emrah Taşdemir kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan silahlı saldırıda annesi ve koruma polisini öldüren, bir güvenlikçiyi de yaralayan Dursun Zeyir, silahını bırakarak teslim oldu. Bu sırada dışarıda bekleyen baba Hızır Zeyir ve diğer oğlu Muhammed Zeyir (12) ise oğlunun vurulduğunu zannederek panik içerisinde gözyaşı döktü. Oğlunun teslim olduğunu öğrenen baba Hızır Zeyir, adliyeden uzaklaştı.BABA 'OĞLUM ÖLDÜ' DİYE FERYAT ETTİ

Adliyede tüm bunlar yaşanırken dışarıda ise oğlunun öldüğünü zanneden Baba Hızır Zeyir ise "Oğlum öldü" diye feryat etti. Hızır Zeyir'in diğer oğlu Muhammed Zeyir (12) ise "abim" diye ağlamaya başladı. Güvenlik güçleri tarafından güçlükle sakinleştirilen baba Hızır Zeyir'e oğlunun ölmediği ve teslim olduğu söylendi. Hızır Zeyir, bunun üzerine adliyeden uzaklaştı.

Anne Hanıme Hatice Aslan'ın 2011 yılında kocası Hızır Zeyir'den boşandığı, boşanmanın ardından Dursun Zeyir'in birkaç defa babasıyla barıştırmak için annesiyle görüşmek istediği öğrenildi. Görüşüme tekliflerini geri çeviren anne Hanıme Zehir, eski kocası hakkında savcılığa başvurarak şikayetçi oldu ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden koruma talep etti. Anne Arslan'a koruma polisi Emrah Taştekin'i tahsis eden savcılık, baba Hızır Zeyir hakkında da tehdit suçundan dava açtı. İstanbul 14. Sulh Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada anne Aslan, baba Hızır Zehir ve çocukları Dursun Zehir hazır bulundu. Mahkeme heyeti baba Hızır Zeyir'e tehdit ve hakaretten 11 ay hapis cezası verdi. Cezaya sinirlenen Dursun Zeyir'in adliye çıkışında saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.