Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 30 Mart 2014 Tarihinde Sivaslılar Sarıyer'de seçime damga vuracak
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

30 Mart 2014 Tarihinde Sivaslılar Sarıyer'de seçime damga vuracak

30 Mart 2014 Tarihinde Sivaslılar Sarıyer'de seçime damga vuracak
Sivaslı varsa, biz resmi olarak 35 bin (Nüfusunu Sarıyer’e aldıran hemşehrilerimizle birlikte en az 70 bin) oyumuzla oradayız. Sivaslı yoksa bizden bir şey beklemesinler. MHP’nin Sarıyer adayı Sivaslı Ahmet Özyürek ise, hemşehrimiz olarak bizlerin önümüzdeki seçimde en büyük moral kaynağı oldu
07.03.2014 / 22:56


Ali Genç, Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu. Genç “Sivaslı varsa biz resmi olarak 35 bin (Nüfusunu Sarıyer’e aldıran hemşehrilerimizle birlikte en az 70 bin) oyumuzla oradayız, Sivaslı yoksa bizden bir şey beklemesinler. MHP’nin Sarıyer adayı Sivaslı Ahmet Özyürek ise, hemşehrimiz olarak bizlerin önümüzdeki seçimde en büyük moral kaynağı oldu” dedi.

Dernek olarak partiler üstü duruş sergilediklerini ve parti ayırmadıklarını belirten Ali Genç, “Sarıyer Sivaslılar Derneği’ni kurarken, öncelikle Sivaslılar Derneğimiz tarafsız olacak, partiler üzeri olacak diyerek kurduk. Burada temsil konusunda Sarıyer’de resmi 35 bin (fakat nüfusunu Sarıyer’e aldıran hemşehrilerimizle beraber 70 bin oyu olan bir Sivas nüfusundan bahsediyoruz. 10 yaşında Sivas’tan gelmiş 60–70 yaşında Sarıyer’de ikamet eden insanlardan bahsediyorum. Bunlar dolayısıyla doğdukları değil, doydukları yerdedir. Ama gelenek ve göreneklerini de kendi çaplarında Türk örf ve adetlerini sürdürmeye çalışan insanlardır. Bu kitle beraberlik içindedir ve temsil edilmek istemektedir.” diye konuştu.

SARIYER’DE FAYDALI İNSANLAR KADROLARDA YER ALSIN

Memleket sevdasının sadece Sivaslılar için değil bütün vilayetler için geçerli olan değer olduğuna da dikkat çeken Başkan Ali Genç, “biz onlara saygılıyız, Sarıyer’e faydalı olacak insanlar hangi partide ise öne çıkması konusunda destek veriyoruz. Sarıyer’de faydalı insanlar kadrolarda yer alsın istiyoruz. Bu insanlarımızı Sarıyer’e işi ile, bilgisi ile kazandıralım istiyoruz. Kazanan her zaman Sarıyer olsun diyoruz.

Sarıyer’de yaşayan insanların yüzde 90’ı Anadolu’dan gelen insanlardan oluşuyor. Sarıyerli aday diyorlar. Sarıyer’deki meclis üyelerine bakın Çorum, Kastamonu, Giresun… Herkes kendisine göre vilayetleri dağıtmış ve burada insanların samimi olması lazım. Madem Sarıyerli, Sarıyer doğumlu başkan istiyoruz, yöneticiler istiyoruz, o zaman bu 40 tane belediye meclis üyesini neden Çorum’lu, Kastamonu’lu, Giresun’lu, Trabzon’lu diye yazmak zorunda kaldınız. Burada insanları aldatmaca var. Burada Trabzon’dan gelen de Sarıyerlidir, Sivas’dan gelen, Giresun’dan gelen, Kars’dan gelen, Kastamonu’dan gelen, Van’dan gelen de Sarıyerlidir. Çünkü doyduğu yer burasıdır. Burada yaşayan inanlar, kendisine hizmet edecek insanların kaliteli hizmetlerini bekler. Yoksa bunun dışında hiç kimse, bir bölgeyi yok edelim veya hakimiyet olsun iddiasında değil.” diye konuştu.

MHP’NİN MECLİS ÜYESİ LİSTESİNİ ÇOK BEĞENDİM

Biz Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak demiştik ki (Sarıyer’de Sivaslı bir belediye başkanı olursa kesinlikle bir tane bile Sivaslı belediye meclis üyesi olmasın) Olursa haksızlık olur. Zaten başkanlığı alan, birim müdürlüklerini de diğer 81 vilayetimize bölmesi lazım. Temsilcilerine göre nüfus oranına göre biz herkesin olmasını istiyoruz. Burada katılımcı bir belediyecilik bekliyorduk. Partilerin belediye meclis üyelikleri doğru mudur? Eşit midir? Adaletli midir? Doğrusunu isterseniz belki bir iki tanesi yakın oldu. Ama Milliyetçi Hareket Partisi’nin listeleri bu konuda daha uygun oldu. Yani meclis üyeliklerine baktığımız zaman ben o gün aday tanıtımına da baktım. Hakikaten benim çok hoşuma gitti.

Neden çok hoşuma gitti? Bir kere çok gençler, istikbal vaat ediyorlar. Bir şeyler yapma heyecanını hissediyorlar. Diğer partilerde maalesef ben bile kendimi bir yerde yaşlı hissederim. Daha gençlerin daha dinamik insanların olması lazım, iyi eğitim almış olmalı ve Sarıyer hakkında her şeyi bilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu konuda özellikle gerek spor camiasında, kulüp başkanları yada sivil toplum örgütlerinin Sarı Platform gibi, Kastamonulular Derneği gibi, buralarda görev yapan arkadaşların, başkanların yada onların arzu ettiği isimlerin bütün partilerde yer almasını isterdim.” İfadelerine yer verdi.

SEVİLMEYEN İNSANLARI, LİSTELERİN BAŞINDA GÖRDÜK

Yaklaşan yerel seçimlerde illerin de STK’ların da doğru temsil edilmediğini de kaydeden Başkan Ali Genç, “Bu seçimde de bunları göremedik. Neden göremedik? Çünkü suyun başında olan kişiler kendilerine göre Sarıyer’i dizayn etmeye çalıştılar. İşte başkan şu olsun altını biz doldururuz. Niye dolduruyorsunuz, niçin dolduruyorsunuz, ne gereği var. Yani burada ahbap çavuş ilişkisi düşünüyorlar. Burada 30 tane çok bilgili, tecrübeli, deneyimli Sarıyer’i tanıyan insan olsa bunları kim koyarsa koysun ne önemi var Sarıyer için çalışacaksa. Ama böyle yapmadılar. Kendilerine riayet eden insanları buraya koydular. Sarıyer’de Sivaslı meclis üyesi adayları var. Ama ben şahsen bu meclis üyelerini suyun başında olanların koymasını arzu etmezdim. Yani orada o listede çok yetenekli olanlar 30 – 31’inci sıralarda görüyoruz. Ama o camiada hiç sevilmeyen yada az sevilenleri en önlerde görüyoruz. Burada gözüküyor ki bu hiç de adil değil.” Diye konuştu.

TÜRKİYE’DE SİYASET, DİZAYN EDİLİYOR

Genç ve bilgili bir jenerasyonun göreve hazır halde beklediğini de vurgulayan Ali Genç, “Geriden genç jenerasyon geliyor. Gençlerin de önünü kapatmış oluyoruz. O bakımdan o arkadaşların siyasetlerine son vermelerini istiyorum. Bende şahsen bir dönem siyaset yaptım ve bize de birçok teklif geldi. Bunları da bu yüzden kabul etmedim. Çünkü benim olmam önemli değil. Önemli olan Sarıyer’i seven, Sarıyer’i bilen olsun. Halkı daha çok heyecanlandıran insanların, parti gözetmeden her partiden aday olmasının sağlanması gerekiyor. Türkiye’de bu maalesef yukarıdan aşağıya siyaset dizayn ediliyor. Ama bu seçimde daha fazla gördük. Bu seçimde gerçekten geçen seçimlerde olduğu gibi yine Sivaslıları alt sıralarda gördük.” Şeklinde konuştu.

BURAYA DİKKAT “SARIYER’DE SİVASLI BİR BAŞKANIMIZ OLSUN”

Sarıyer’de Sivaslı bir Belediye Başkanı istediklerinin altını çizen Başkan Ali Genç, “Artık Sivaslıların da Sarıyer’de mutlaka belediye başkanı hakkı olduğunu düşünüyoruz. Şimdi bütün Sivaslılar aynı şekilde düşünüyor. Bu seçim sonuçlarında göreceğiz ki (Sivaslılar siyaseti bilmiyor) gibi bir konum içerisinde olmayacak. Yani bundan sonra Sivaslıları daha etkili göreceğiz. Ben hep şunu söylüyorum. Arkadaşlar partilerinizde kalacaksınız, belediye başkanlarınızın yanında olacaksınız ama sandığa gittiğiniz zaman oy vermeyeceksiniz. Kendi hemşerilerinizi nerede kuvvetli görüyorsanız oraya verin diyoruz. Yani genel olarak bu seçimde böyle bir strateji izliyoruz.

Zaten arife tarif gerekmeyecek. Yani biz bunu söylerken Sivaslı hemşerilerimiz de bizim neler söylediğimizi bu satır aralarında yakalıyorlar. Tabanda kesinlikle bu aşılandı fakat tavanda kişisel çıkarlar menfaati olanlar bizim bu görüşlerimize karşı çıkacaklardır. Bu kesinlikle böyle olacak fakat kimsenin de deşifre olmasını istemiyoruz. Tavanda çatlak sesler olabilir. Partiden çıkarları olanların ve ekonomik menfaatleri siyaset olanların farklı ses çıkaracağını düşünüyorum. Sarıyer’de 1 oy bile çok önemli. Benim hemşehrilerime verdiğim mesaj, kişisel çıkar peşinde koşan siyasi partilere itibar edilmemesi. Sivaslıların birlik ve beraberliklerini muhafaza etmeleri. Nerede hemşerilerini görüyorlarsa, bu seçim sonucunda Sivaslıların da ne kadar güçlü olduklarını Sarıyer’de göreceklerdir. Bu seçimde belki bizim istediğimiz gibi şekillenmedi ama son anda Milliyetçi Hareket Partisi’nden son dakika da konulan başkan adayı Ahmet Özyürek, Sivaslıların tesellisi oldu.” diyerek sözlerini noktaladı.